ՊԵԿ-ը պետք է ինքնամաքրվի ներսից. Դավիթ Անանյան
Պետք է այնպես անենք, որ հարկ վճարելը ոչ թե հայրենասիրական ակտ ընկալվի, այլ՝ նորմալ երևույթ, որը մեր առօրյա պարտավորություններից մեկն է, ԱԺ-ում 2019 թվականի պետբյուջեի քննարկումների ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահի պաշտոնակատար Դավիթ Անանյանը:
«2019-ին ստուգումների ծավալն իջեցնելու ենք: Հսկողական գործառույթ ասելով՝ հասկանալու ենք օնլայն աշխատանքի ավելացում, վերլուծական բաժինների կարողություններն ենք զարգացնելու, ստուգողների քանակը պետք է կրճատենք», - ասաց Անանյանը:
ՊԵԿ պաշտոնակատարի խոսքով՝ նախ պետք է կառույցն ինքնամաքրվի ներսից:
«Մենք նախ ինքներս ենք մաքրվելու: Արմատական փոփոխություններ ենք կատարելու: Մեր այն ընկերները, ովքեր 20 տարուց ավելի աշխատել են և արդեն նոր աշխատանք ստեղծելու և իրենց փոձը փոխանցելու կարողություն չունեն, իրենց պետք է առոք-փառոք ուղարկենք տուն: Իսկ մարդիկ, ովքեր 10 տարվա աշխատանքային փորձ ունեն և այդ փորձը փոխանցելու ունակություն, ապա նրանց կպահենք», - ասաց ՊԵԿ նախագահի պաշտոնակատարը:

Paying taxes should not be viewed as a patriotic act, but a normal phenomenon, one of our duties, acting chairman of the State Revenue Committee Davit Ananyan said at the discussion of 2019 draft budget today.
“We are going to reduce the number of audits in 2019. While saying control function we will understand additional online work, development of abilities of analytical departments, the number of auditors will be cut,” Ananyan said.
The  SRC acting chairman said that the establishment should be cleaned from inside as well.
“We will start working on us. We are going to undertake radical changes. Our friends who worked for more than 20 years and are not able to work in a new way and share their experience will be sent homes. Those who have 10-year-long experience and ability to share it will work with us,” Ananyan said.