Յուրի Խաչատուրովի խափանման միջոցի փոփոխության հիմք չկա. պաշտպան
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից Յուրի Խաչատուրովին ազատելը չի կարող ազդել նրա նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի փոփոխության վրա, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Խաչատուրովի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը՝ պատասխանելով մեր հարցին, արդյոք կարո՞ղ է Խաչատուրովի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը փոխվել և նա կալանավորվի։
«Յուրի Խաչատուրովի խափանման միջոցը փոխելու համար որևէ հիմք չկա», - ասաց փաստաբանը։
Հիշեցնենք՝ Յուրի Խաչատուրովը անցնում է Մարտի 1-ի գործով և մեղադրվում է 2018-ին Հայաստանում սահմանադրական կարգը տապալելու փորձ կատարելու համար։ Նրա նկատմամբ Հատուկ քննչական ծառայությունը միջնորդել էր որպես խափանման միջոց կիրառել կալանք, սակայն դատարանի որոշմամբ նա ազատ արձակվեց 5 մլն գրավի դիմաց։

The dismissal of Yuri Khachaturov from the post of CSTO Secretary General does not give grounds for changing the preventive measure applied to him, Mihran Poghosyan, Khachaturov’s attorney said, speaking to Aysor.am.
“There are no grounds for changing the preventive measure applied to Khachaturov,” the attorney said.
Yuri Khachaturov is charged with an attempt to overthrow the constitutional order in the country during the March 1, 2008 unrest.
The Special Investigation Service petitioned to apply arrest as preventive measure but the court released him for 5 million AMD bond.