ՔՊԿ–ի ցուցակ մտնելու համար լուրջ հերթեր են գոյացել. «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրում է. «Քաղաքական ուժերն ինտենսիվորեն պատրաստվում են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, ցուցակներ են կազմում, բանակցություններ են վարում անհատների և այլ կուսակցությունների հետ, ուսումնասիրություններ են անցկացնում՝ հասկանալու ընտրողների իրական տրամադրությունները: Մեր տեղեկություններով, բավական բարդ կացության մեջ է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Մի կողմից, ինչպես արդեն առիթ ունեցել ենք նշելու, ՔՊԿ–ի ցուցակ մտնելու համար լուրջ հերթեր են, ոմանք ջանքեր են գործադրում վարչապետի մոտ իրենց լոբբինգն իրականացնելու, մյուս կողմից, սակայն, խնդիր է դրված այնպիսի անձանց ընդգրկել ցուցակի վերնամաս, որոնք իրենց խոսքերով ու պահվածքով առկա վարկանիշային կապիտալը կարճ ժամկետում չտապալեն: Պակաս կարևոր չէ նաև վարկանիշային ընտրակարգի գործոնը, քանի որ ինչքան էլ Փաշինյանի «համապեական» հեղինակությունը մեծ է, դժվար է ունենալ 100–ից ավելի չվարկաբեկված թեկնածուների, որոնք Փաշինյանի անունից զատ նաև սեփական հեղինակությունն ունեն:
Մեր աղբյուրները պնդում են, որ խորհրդարանական ընտրությունների միջոցով որոշակի փոփոխություններ կարվեն նաև պաշտոնատար անձանց շրջանում, այսինքն՝ ոմանք կտեղափոխվեն ԱԺ: Ի մասնավորի, պատգամավորական մանդատ կստանան Վերահսկողական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանն ու ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը»:

«Паст»: За место в списке партии «Гражданский договор» образовалась серьезная очередь
Газета «Паст» пишет, что политические силы интенсивно готовятся к внеочередным парламентским выборам, составляют списки, ведут переговоры с другими партиями и деятелями, проводят исследования с тем, чтобы понять реальные настроения электората.
«По нашим сведениям, премьер-министр Никол Пашинян оказался в довольно сложном положении.
С одной стороны, как уже отмечалось, за место в списке партии «Гражданский договор» уже образовалась серьезная очередь, некоторые прилагают усилия, чтобы пролоббировать себя перед премьер-министром, с другой стороны, однако, поставлена задача включить в список таких людей, которые своими делами и словами не провалили бы за короткий срок имеющийся рейтинговый капитал.
Немаловажен также фактор избирательной системы, поскольку каким бы высоким ни был «республиканский» рейтинг Пашиняна, сложно найти более 100 не дискредитированных кандидатов, у которых кроме имени Пашиняна есть собственный авторитет.
Как утверждают наши источники, в результате парламентских выборов будут определенные изменения также среди должностных лиц, некоторые из них перейдут в парламент. В частности, депутатский мандат получат руководитель Контрольной службы Давид Санасарян и секретарь Совета безопасности Армен Григорян», - пишет газета.