Ռոնալդինյոյի անձնագիրը վերցրել են խոշոր պարտքի դիմաց
Բրազիլացի ֆուտբոլիստ Ռոնալդինյոյի անձնագիրը վերցրել ենխոշոր տուգանքը չվճարելու պատճառով: Այս մասին հաղորդում է Corriere dello Sport-ը:
Ըստ պարբերականի՝ դատարանը որոշում է կայացրել առգրավել «Բարսելոնի» նախկին ֆուտբոլիստի անձնագիր` 2 միլիոն եվրո գերազանցող տուգանք չվճարելու համար:
Միևնույն ժամանակ, նրա փաստաբանը հայտարարել է, որ մտադիր է բողոքարկել որոշումը, քանի որ խախտվում է Ռոնալդինյոյի սահմանադրական իրավունքները:
Ռոնալդինյոն ու նրա եղբայր Ասսիսոն տուգանվել են 2015 թվականին՝ Պորտու-Ալեգրիում անօրինական ձկնորսության հարթակ և պահեստ կառուցելու համար: Այդ ժամանակ նրանք մեղավոր էին ճանաչվել շրջակա միջավայրին վնաս պատճառելու համար:

У Роналдиньо отобрали паспорт из-за долгов
У бразильского футболиста Роналдиньо отобрали паспорт из-за невыплаты крупного штрафа. Об этом сообщает Corriere dello Sport.
По информации издания, суд принял решение изъять паспорт экс-игрока «Барселоны» за неуплату штрафа на сумму свыше €2 млн.
При этом его адвокат заявил о намерении обжаловать решение, так как таким образом нарушаются конституционные права Роналдиньо.
Спортсмен был оштрафован вместе со своим братом Ассисом в 2015 году за незаконное строительство склада и рыболовной платформы в Порту-Аллегри. Тогда они были признаны виновными в нанесении экологического ущерба.