Արայիկ Հարությունյանը կառաջադրվի Շենգավիթ և Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջաններում
Կրթության, գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրվի Շենգավիթ և Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջաններում, այսօր այդ մասին հայտարարեց ինքը՝ ԿԳ նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը։
«Ես նախորդ ընտրություններում էլ առաջադրվել եմ այդ տարածքում և բավականին դրական արդյունքներ եմ գրանցել», - ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։
Անդրադառնալով «Իմ քայլը» դաշինքի համամասնական ցուցակին, որտեղ ըստ տարբեր խոսակցությունների պատրաստվում են ընդգրկել Հանրապետականից դուրս եկած անձանց, Հարությունյանն ասաց, որ այս պահին դեռ այն պատրաստ չէ և հորդորեց սպասել։
«Մարդիկ հողմաղացներ են հնարում ու սկսում պայքարել դրանց դեմ։ Ես կոչ եմ անում սպասել, կհրապարակվի ցուցակը և հետո ինքներդ գնահատական կտաք՝ ինչ խաժամուժ է ընդգրկված դրանում», - ասաց Հարությունյանը։

Acting education and science minister to be nominated by rating system at upcoming snap elections
Acting education and science minister Arayik Harutyunyan will be nominated by rating system in Shengavit and Malatya-Sebastia administrative regions at the December 9 snap parliamentary elections in Armenia.
The minister said that at the previous elections he was nominated in that territory and registered quite positive results.
Speaking about My Step bloc’s proportional list, which may possibly include MPs who left the Republican faction, Harutyunyan said that the list is not ready yet.
“People are inventing windmills and start fighting against them. I call on everyone to wait until the list is published and then give assessments to it,” Harutyunyan said.