Մեր համագործակցության հնարավորությունները սպառված չեն. Էդմոն Մարուքյան
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը Հայաստանի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի սեփական ցուցակով, որում ընդգրկված կլինեն նաև քաղաքացիական խմբերից ու այլ կուսակցություններից ներկայացուցիչներ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը։
«Ցուցակում ընդգրկված կլինեն նաև տարբեր քաղաքացիական խմբերից, տարբեր կուսակցություններից ներկայացուցիչներ, ովքեր ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրվեն», - ասաց Է. Մարուքյանը։
Նա նշեց, որ իրենք ու «Հանրապետություն» կուսակցությունը որոշել են առանձին մասնակցել ընտրություններին երկար քննարկումներից հետո։
«Օգտվելով առիթից ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր գործընկերներին՝ «Հանրապետություն» կուսակցությանն՝ Արամ Սարգսյանի գլխավորությամբ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, մեր համատեղ անցած ճանապարհի համար։ Մենք միասին հիմնադրել ենք «Ելք» դաշինքը, որը ոչ միայն մեր կյանքում բացառիկ նշանակություն ունեցավ, այլև` Հայաստանի քաղաքացիների կյանքում», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
Նա նշեց, որ անկախ ընտրություններին մասնակցելու ֆորմատից` չի բացառում, որ առաջիկայում հնարավոր է համագործակցություն «Քաղաքացիական պայմանագիր» կամ «Հանրապետություն» կուսակցությունների հետ։
«Մեր համագործակցության հնարավորությունները սպառված չեն», - ամփոփեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահը։

Cooperation opportunities with Civil Contract, Republic parties not excluded: Edmon Marukyan
Bright Armenia party will participate in the upcoming snap parliamentary elections with own list with the engagement of representatives of other political forces and groups, party’s leader Edmon Marukyan told the reporters today.
“Representatives of different political groups and parties will be included in the list. They will be nominated by the majority election system,” Marukyan said.
He stressed that after long discussions they and the Republic party have decided to participate in the elections separately.
“Using this opportunity I want to thank our partners – Republic party on behalf of Aram Sargsyan, Civil Contract Party on behalf of Nikol Pashinyan – for the path we have passed together. Together we have formed Yelk bloc which played an exclusive role not only in our lives but the lives of citizens of Armenia,” Marukyan said.
He said irrespective of format of participation in the elections cooperation with the Civil Party and Republic party is not excluded.