Դավիթ Տոնոյանը՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Վաղարշակ Հարությունյանի հնարավոր նշանակման մասին
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը չի շտապում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում պաշտպանության նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի թեկնածության հնարավոր հաստատման մասին որևէ տեղեկություն հայտնել։
«Մի քանի օր սպասեք և հայտնի կդառնա։ Ես մի քանի անգամ ասել եմ, որ մինչև 2020 թվականը Հայաստանինն է ՀԱՊԿ-ում պաշտոնավարումը, պետք է սպասել։ Կա նորմատիվ իրավակարգավորում, և որոշումը պետք է կայացվի երկրի ղեկավարների կողմից։ Այս փուլում մեր հերթն է», - նշեց Տոնոյանը։
Լրագրողը պնդեց՝ Վաղարշակ Հարությունյանը կնշանակվի՞ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում, Տոնոյանը պատասխանեց. «Ես տեղյակ չեմ»։

Armenia’s acting defense minister Davit Tonoyan refused to comment on the possible nomination of former defense minister Vagharshak Harutyunyan in the post of CSTO secretary general.
“Let us wait a few days and it will become clear. I have stated several times that this post belongs to Armenia until 2020. We need to wait. There are certain normative regulations. The decision must be made by the leaders of the member states. Now it is our turn,” Tonoyan stressed.
As to whether Harutyunyan will be appointed CSTO secretary general, Tonoyan said, “I am not aware of it.”