Ես չեմ քայլել, բայց վերաբերմունք ցույց եմ տվել. Ֆելիքս Ցոլակյանը իշխանական ուժի կողմից կառաջադրվի Շիրակի մարզում
06/11/2018 13:17
Արտակարգ իրավիճակների նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանը հաստատում է խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակով մասնակցելու մասին լուրերը։ Ավելին, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ցոլակյանը հայտարարեց, որ պատրաստվում է ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվել հարազատ Շիրակի մարզում։
Հարցին՝ դժվա՞ր էր իր համար նման որոշում կայացնելը, Ցոլակյանը պատասխանեց. «Որ ասեմ դժվար էր, ի՞նչ կփոխվի դրանից։ Առաջարկություն է եղել, համաձայնել եմ»։
Լրագրողների խնդրանքով արձագանքելով ՔՊ անդամների այն դիտարկումներին, թե իրենց ցուցակում դնգրկվում են նրանք, ովքեր աջակցել են հեղափոխությանը, Ցոլակյանը նկատեց. «Ես որևէ մեկին աջակցելու խնդիր չեմ ունեցել։ Ես չեմ քայլել, ճանապարհ չեմ փակել, իմ աջակցությունը կայացել է քվեարկության ժամանակ՝ Ազգային ժողովում իմ վերաբերմունքը ցույց տալով։ Դրանից հետո ես հայտարարել եմ, որ պատրաստ եմ աջակցել իշխանություններին և հիմա իմ աջակցությունը հայտնում եմ՝ ընտրություններում առաջադրվելով»։
Նա հիշեցրեց, որ երբևէ կուսակցական չի եղել, Հանրապետական կուսակցության անդամ չի եղել, բայց եղել է իշխանության մեջ իր աշխատելու շնորհիվ։
«Հիմա իրավիճակ է փոխվել ու դրա հետ կապված, ես առաջարկում եմ իմ օգնությունը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը։ Ես երբևէ կուսակցական չեմ եղել ու չեմ լինելու», - հայտարարեց Ցոլակյանը։
Դիտարկմանը, թե եթե իր առաջ խնդիր դրվի անդամակցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը, Ցոլակյանը արձագանքեց. «Ես երբեք չեմ անդամակցի որևէ կուսակցության»։

Я не шагал, не закрывал улицы, но показал свое отношение – Фелик Цолакян будет выдвинут партией «Гражданский договор» в Ширакской области
06/11/2018 13:44
И.о. министра по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян подтверждает слухи об участии в предстоящих внеочередных парламентских выборах по списку партии «Гражданский договор». Более того, сегодня в ходе встречи с журналистами Феликс Цолакян заявил, что будет баллотироваться в депутаты по рейтинговой системе в Ширакской области.
На вопрос, трудно ли было принять такое решение, Цолакян ответил: «Разве что-то изменится от того, что скажу трудно. Мне было сделано предложение, и я согласился».
Касаясь заявлений представителей партии «Гражданский договор» о том, что в список партии войдут люди, которые содействовали революции, Феликс Цолакян заявил:
«У меня не было задачи содействовать кому-то. Я не шагал, не закрывал улицы, моя поддержка в голосовании, в демонстрации моего отношения в Национальном Собрании. После этого я заявил, что готов поддержать власти и сейчас я выражаю поддержку, выдвигая свою кандидатуру на выборах».
Он напомнил, что никогда не был партийным, не состоял в рядах Республиканской партии Армении, однако благодаря своей работе находился во власти.
«Сейчас ситуация изменилась и в связи с этим я предлагаю свою поддержку партии «Гражданский договор». Я никогда не был партийным и не собираюсь становиться», - отметил он.
На замечание, как он поступит, если перед ним будет поставлен вопрос стать членом партии «Гражданский договор», Феликс Цолакян ответил: «Я никогда не стану членом какой-либо партии».