Նախագահը ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ - ին և ԱՊՀ անդամ երկրների առաքելությանը հրավիրել է դիտարկել դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունը
06/11/2018 17:28
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական նամակներով դիմել է ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերին (պատճենը՝ ԵԱՀԿ/ ԺՀՄԻԳ տնօրեն Ինգիբյորգ Սոլրուն Գիսլադոտիրին) և ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեի նախագահ, գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդեվին՝ հրավիրելով համապատասխանաբար ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաս­տատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակին և ԱՊՀ անդամ երկրների առաքելությանը դիտարկել Հայաստանի Հանրա­պետությունում 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունը:

Armenian president invites OSCE/ODIHR and CIS missions to monitor snap parliamentary elections in Armenia
06/11/2018 17:43
President of Armenia Armen Sarkissian has addressed official letters to OSCE Secretary General Thomas Greminger (copy to OSCE/ODIHR director Ingibjörg Sólrún Gísladóttir) and Executive Secretary of CIS Executive Committee Sergey Lebedev inviting OSCE/ODIHR and CIS member states missions to monitor the snap parliamentary elections in Armenia on December 9, 2018.