Պեսկով. Պուտինն ու Թրամփը Փարիզում կպայմանավորվեն լիարժեք հանդիպում անցկացնելու մասին
ԱՄՆ և Ռուսաստանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերի 11-ի Փարիզում «ոտքի վրա» հանդիպում կանցկացնեն և կ պայմանավորվեն ապագայում լիարժեք հանդիպում անցկացնելու մասին, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Փարիզում, կլինեն իսկապես շատ պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, և նման  ծանրաբեռնված  օրակարգի պայմաններում որոշում է կայացվել, որ առաջնորդները դեռ կխոսեն ապագա հանդիպման վերաբերյալ», - ասել է նա:
Միևնույն ժամանակ նա ընդգծել է, որ նախագահները ինչ-որ կերպ կհանդիպեն «ոտքի վրա»:
«Այնուամենայնիվ, ոտքի վրա նրանք կհանդիպենև կքննարկեն, թե երբ է հնարավոր անցկացնել լիարժեք հանդիպում», - հավելել է նա:

Peskov: Putin Will 'Certainly' Meet With Trump in Paris
Vladimir Putin will "certainly" meet with his US counterpart Donald Trump in Paris this weekend, adding that the leaders will have an on the go conversation, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told Sputnik on Monday.
"They will certainly meet… Indeed, the circumstances have changed. The multilateral format of the events dedicated to the 100th anniversary of the end of World War I makes it impossible to hold a longer meeting between the two presidents," Peskov said, stressing that Putin and Trump will hold talks "on the go" and agree on a full-fledged meeting.
Putin and Trump previously met in Helsinki in July. The G20 Summit will be held in Buenos Aires November 30 — December 1.