Պեսկով. Պուտինն ու Թրամփը Փարիզում կպայմանավորվեն լիարժեք հանդիպում անցկացնելու մասին
ԱՄՆ և Ռուսաստանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերի 11-ի Փարիզում «ոտքի վրա» հանդիպում կանցկացնեն և կ պայմանավորվեն ապագայում լիարժեք հանդիպում անցկացնելու մասին, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Փարիզում, կլինեն իսկապես շատ պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, և նման  ծանրաբեռնված  օրակարգի պայմաններում որոշում է կայացվել, որ առաջնորդները դեռ կխոսեն ապագա հանդիպման վերաբերյալ», - ասել է նա:
Միևնույն ժամանակ նա ընդգծել է, որ նախագահները ինչ-որ կերպ կհանդիպեն «ոտքի վրա»:
«Այնուամենայնիվ, ոտքի վրա նրանք կհանդիպենև կքննարկեն, թե երբ է հնարավոր անցկացնել լիարժեք հանդիպում», - հավելել է նա:

Песков: Путин и Трамп в Париже договорятся о полноформатной встрече
Российский и американский лидеры Владимир Путин и Дональд Трамп 11 ноября в Париже встретятся «на ногах» и договорятся о проведении в будущем обстоятельной встречи. Об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«В Париже действительно будет много глав государств и правительств, и такая очень насыщенная повестка дня с точки зрения церемониальных и протокольных мероприятий, поэтому действительно пока сошлись на том, что там будет затруднительно сделать полноформатную встречу», — сказал он.
При этом он подчеркнул, что президенты так или иначе встретятся «на ногах».
«Но «на ногах» так или иначе они пересекутся и договорятся, когда они в следующий раз смогут встретиться уже с тем, чтобы обстоятельно поговорить», — добавил он.