«Ժողովուրդ». «Իմ քայլը» դաշինքը ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրի նախարարներին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով` դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրություններում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած «Իմ քայլը» դաշինքը պատրաստվում է ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրել նաև իրենց քաղաքական թիմի անդամ բոլոր նախարարներին ու գործադիրից այլ ներկայացուցիչների:
Թերը նկատում է, որ երեկ նախարարներից երկուսը՝ ՀՀ ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանն ու մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը, հայտարարել են ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու մասին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցին ի պատասխան` ՔՊ կուսակցության մամուլի քարտուղար Վահան Կոստանյանն էլ ասել է. «Քաղաքական թիմի մեծ մասը առաջադրվելու է, այդ թվում են նաև կառավարության անդամներ։
Վերջնական որոշում դեռ չկա, բայց, ըստ ամենայնի, բոլոր նախարարներն էլ կլինեն ցուցակներում»։
Հարցին, թե սա չի դիտվի արդյոք վարչական լծակների կիրառում, Կոստանյանն ասել է, որ այդ ընթացքում նախարարներն արձակուրդ կվերցնեն:

«Жоховурд»: Блок «Мой шаг» выдвинет по рейтинговой системе министров
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что на предстоящих внеочередных парламентских выборах возглавляемый и.о. премьер-министра Николом Пашиняном блок «Мой шаг» собирается выдвинуть по рейтинговой системе всех министров и других членов правительства – членов своей политической команды.
Издание отмечает, что вчера два министра – образования и науки Араик Арутюнян и культуры Лилит Макунц – уже объявили о своем выдвижении по рейтинговой системе.
На вопрос корреспондента газеты пресс-секретарь партии «Гражданский договор» Ваан Костанян заявил: «Большая часть политической команды будет баллотироваться в депутаты, в том числе и члены правительства. Окончательного решения пока нет, но, по всей видимости, в список войдут все министры».
На вопрос, не считается ли это использованием административного ресурса, Костанян заявил, что министры возьмут в этот период отпуск.