«Ժողովուրդ». «Իմ քայլը» դաշինքը ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրի նախարարներին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով` դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրություններում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած «Իմ քայլը» դաշինքը պատրաստվում է ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրել նաև իրենց քաղաքական թիմի անդամ բոլոր նախարարներին ու գործադիրից այլ ներկայացուցիչների:
Թերը նկատում է, որ երեկ նախարարներից երկուսը՝ ՀՀ ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանն ու մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը, հայտարարել են ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու մասին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցին ի պատասխան` ՔՊ կուսակցության մամուլի քարտուղար Վահան Կոստանյանն էլ ասել է. «Քաղաքական թիմի մեծ մասը առաջադրվելու է, այդ թվում են նաև կառավարության անդամներ։
Վերջնական որոշում դեռ չկա, բայց, ըստ ամենայնի, բոլոր նախարարներն էլ կլինեն ցուցակներում»։
Հարցին, թե սա չի դիտվի արդյոք վարչական լծակների կիրառում, Կոստանյանն ասել է, որ այդ ընթացքում նախարարներն արձակուրդ կվերցնեն:

Zhoghovurd: My Step bloc to nominate all ministers by rating system
Citing its sources Zhoghovurd paper writes that My Step bloc headed by Nikol Pashinyan is going to nominate all its ministers and representatives of executive power by rating system at the upcoming snap parliamentary elections.
The paper says two ministers, acting education and science minister Arayik Harutyunyan and acting culture minister Lilit Makunts have already stated about their nomination.
Speaking to the paper spokesperson for the Civil Contract party Vahan Kostanyan said that the major part of the political team will be nominated, including the government members.
He told the daily that there is no final decision yet, but more probably all the ministers will be in the list.