ՀՀԿ-ի մասնակցությունն ընտրություններին պատվաբեր հնարավորություն է ապաշխարելու սխալների համար. Վիգեն Սարգսյան
07/11/2018 10:13
ՀՀԿ-ն անպայման պետք է մասնակցի առաջիկա ընտրություններին: Այդպես կայացած քաղաքական կուսակցությունը իշխանափոխությունից հետո ոչ թե «կխռովի» իր ժողովրդից, այլ նրան նոր կարգավիճակում ծառայելու հայտ կներկայացնի, այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Ընդդիմություն լինելը ո՛չ արտոնություն է, ո՛չ վարչական լծակ, ո՛չ էլ բարձր հանրային դիրք: Դա պատվաբեր հնարավորություն է ապաշխարելու սխալներիդ համար գործով և ոչ թե խոսքով: Երկար տարիներ իշխանություն եղած կուսակցությունը պարզապես իրավունք չունի հավաքելու կուտակած փորձը, գիտելիքը, արհեստավարժ թիմը և իր հետ տանելով այդ ամենը հեռանալու հանրային կյանքից` «լվանալով ձեռքերը»», - գրել է նա:

Виген Саркисян: Республиканская партия Армении обязательно должна принять участие в парламентских выборах
Республиканская партия Армении обязательно должна принять участие в предстоящих парламентских выборах, заявил бывший министр обороны Армении Виген Саркисян.
«Настолько состоявшаяся политическая партия после смены власти должна не «обижаться» на свой народ, а представить заявку на служение ему в новом статусе», - написал В.Саркисян на своей странице в Facebook.
По его словам, быть оппозицией – это не льгота, не административный рычаг и не высокая общественная позиция.
«Это почетная возможность покаяться за свои ошибки делом, а не на словах. Партия, долгое время находившаяся у власти, просто не имеет права собрать накопленный опыт, знания, профессиональную команду и уйти из общественной жизни, «умыв руки», - отметил экс-министр.