Համաներմամբ ազատ արձակված դատապարտյալները պետք է ներկայանան անձնագրային ծառայություն
Համաներմամբ ազատ արձակված դատապարտյալներին կոչ է արվում ներկայանալ անձնագրային ծառայություն՝ ըստ բնակության վայրի հաշվառվելու համար, այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Մնացական Բիչախչյանը:
Ներկայանալ ըստ բնակության վայրի հաշվառվելու համար, որպեսզի հնարավոր լինի անխոչընդոտ իրացնել առաջիկա ընտրության ժամանակ քվեարկությանը մասնակցելու իրավունքը:
Հիշեցնում ենք, որ ազատազրման ձևով պատիժ կրող անձանց տվյալները հանվում են ըստ բնակության վայրի հաշվառումից և անձը հաշվառվում է քրեակատարողական հիմնարկի հասցեով: Ըստ այդմ, վերջինիս տվյալները չեն ըդգրկվում ընտրողների ցուցակում»,- գրել է նա:

Amnestied convicts urged to visit passport service for registration
The convicts released by amnesty are urged to visit passport service to be registered for the place of residence, head of the police’s passport and visa department Mnatsakan Bichakhchyan wrote in his Facebook page.
He said they should be registered for them to implement their voting right at the upcoming snap parliamentary elections without any impediments.
The process is necessary as after being convicted they are being removed from the place of their residence and registered in the address of the penitentiary they are kept in.