Ընտրությունների համար ԿԸՀ-ին կհատկացվի 2 մլրդ 707 միլիոն 144 հազար դրամ
Դեկտեմբերի 9-ին սպասվող  խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար 2018 թվականի բյուջեի պահուստային ֆոնդից Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին հատկացվելու է 2 միլիարդ 707 միլիոն 144 հազար 200 դրամ, նման որոշում ընդունվեց կառավարության այսօրվա նիստին։
Ըստ որոշման՝ արդարադատության նախարարությանը հատկացվելու է 10 միլիոն դրամ՝ Ընտրական օրենսգրքի 10 հազար օրինակ տպագրելու համար, ոստիկանությանը՝ 234 միլիոն 224 հազար 800 դրամ, կապի ծառայությունների ապահովման համար հատկացվելու է 224 միլիոն 200 հազար դրամ։
Հարցի առնչությամբ խոսեց առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը՝ ընդգծելով, որ բացի նշված գումարից, ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման համար ֆինանսական աջակցություն է տրամադրվելու նաև միջազգային հանրության՝ տարբեր դոնոր պետություններից:
«Որոնք մասնակցում են այս ծրագրին և հոգում են ծախսերի մի մասը, այդ թվում՝ տեսանկարահանող սարքերի տեղադրման հետ կապված, օգտվելով առիթից, շնորհակալություն եմ հայտնում մեր միջազգային գործընկերներին», - ասաց Միրզոյանը։

CEC to get over 2,7 billion AMD for organization of snap parliamentary elections
The Central Electoral Commission will be allocated 2 billion 707 million 144,200 AMD from the 2018 state budget reserve fund for the organization of snap parliamentary elections set for December 9.
According to the decision, the Justice Ministry will provide 10 million AMD for publication of 10,000 examples of Electoral Code, another 234 million 224,800 AMD will be allocated to the police, and 224 million 200 thousand AMD for ensuring communication services.
Acting first deputy prime minister Ararat Mirzoyan said that besides the mentioned sum, donor states will also provide financial assistance to Armenia for the organization and conduction of elections.