Քննարկվել են էներգակիրների ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն Աստանայում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Ղազախստանի «Ատամեկեն» գործարարների ազգային պալատի նախագահության անդամ, նավթագազային արդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Աբուլգազին Դանիյար Ռուստեմովիչի և «Մոսստոն էնջինիերինգ» ընկերության տնօրեն Դավիթ Գալստյանի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են էներգակիրների ոլորտում համագործակցության հեռանկարներին վերաբերող տարբեր հարցեր, անդրադարձել հայաստանյան շուկայում առկա պայմաններին ու հնարավորություններին, գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ կառավարության քայլերին:
Ղազախական կողմը շահագրգռվածություն է հայտնել գործունեություն ծավալել մեր երկրում: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է նախաձեռնությունը և առաջարկել համագործակցության ուղղությամբ քննարկումները շարունակել ՀՀ կառավարության համապատասխան մարմինների հետ` հետագա քայլերը նախանշելու և կյանքի կոչելու ուղղությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում արտադրվող տարբեր ապրանքների` Ղազախստան արտահանում կազմակերպելու հետ կապված հարցերին:

Acting prime minister Nikol Pashinyan had a working dinner in Astana with the chairman of the Committee of Oil and Gas Industry and member of Board of the National Chamber of Entrepreneurs Daniyar Abulgazin and director of Mosston Engineering company Davit Galstyan.
During the meeting the interlocutors discussed a number of issues on prospects of cooperation in energy sector, referred to the conditions and opportunities existing in the Armenian market and the steps of the government addressed toward the improvement of the business environment.
The Kazakh side has expressed interest in starting business activity in Armenia. Acting PM hailed the initiative and offered to continue discussions with the relevant governmental bodies of Armenia to outline the further steps and bring them into life.
During the meeting they also referred to the organization of export of different Armenian products to Kazakhstan.