«Մենք» դաշինք՝ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ (Տեսանյութ)
«Հանրապետություն» և «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունները դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում հանդես կգան «Մենք» դաշինքով։
Կուսակցությունների առաջնորդներ Արամ Սարգսյանը և Խաչատուր Քոքոբելյանը այդ կապակցությամբ ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր:
Արամ Սարգսյանը շնորհավորեց դաշինքի ստեղծման կապակցությամբ ու հույս հայտնեց, որ այս դաշինքը կգործի երկար ու կծավալի բուռն գործունեություն։
««Մենք» դաշինքը համարում է, որ հեղափոխությունը իր նպատակին հասած կլինի, եթե կարևոր փոփոխություններ կատարվեն թե ներքին, թե արտաքին քաղաքականության դաշտում», - հայտարարեց Արամ Սարգսյանը:

New “We” bloc founded ahead of parliamentary elections
Republic and Free Democrats parties have founded We bloc ahead of December 9 snap parliamentary elections.
The two parties united to participate in the elections together.
Leaders of the two parties Aram Sargsyan and Khachatur Kokobelyan signed corresponding memorandum today.
Aram Sargsyan hailed the establishment of the new bloc, expressing hope that it will serve long and will elaborate intensive political activity.
""We" bloc believes that the revolution will reach its final goal if significant changes be made both in domestic and foreign police areas," Aram Sargsyan stated.