Արա Պապյանը «Սասնա ծռերի» ցուցակով կմասնակցի ընտրություններին (Տեսանյութ)
Քաղաքագետ Արա Պապյանը, ով նախկինում եղել է Կանադայում ՀՀ դեսպանը, դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ ընտրություններում կմասնակցի խորհրդարանական ընտրություններին, «Սասնա ծռեր» կուսակցության ցուցակով:
««Սասնա ծռերը» շատ խելոք գտնվեցին, որ հրավիրեցին ինձ, մեր հայտնի դեսպան Արա Պապյանին համագործակցել իրենց հետ: Էլի դեմքեր կան, կիմանաք: Այդ կուսակցությունը համահայկական կուսակցություն է և մեր ծրագրում նշում ենք, որ անհեթեթ սահմանափակումները հանվեն ու բոլոր հայերը ընդգրկվեն կառավարման համակարգում», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Ստեփան Գրիգորյանը:
Իր հերթին նորաստեղծ կուսակցության հիմնադիրներից Ժիրայր Սեֆիլյանը ասաց, որ իրենք խորհրդարան գալիս են իշխող ուժին հակաշռելու համար:
«Եթե զսպող ուժ օր առաջ չձևավորվի մեր խորհրդարանում, ապա իշխող ուժի սխալները կլինեն շատ ավելին, հետևաբար օր առաջ ներկայացումը օգնելու է իշխող ուժին: Մենք նաև գալիս ենք պատասխանատվության ենթարկելու այս տարիների ընթացքում մեր ժողովրդի նկատմամբ կատարված հանցագործությունների պարագլուխներին: Այդ մարդիկ, այո, պետք է օր առաջ մեկուսացվեն մեր հասարակությունից: Խոսքը Քոչարյանի, Սարգսյանի և նրանց ենթակա բանդայի մասին է», - հավելեց Սեֆիլյանը:

Political analyst Ara Papyan, who previously was Armenia’s ambassador to Canada will participate in snap parliamentary elections in Armenia with Sasna Tsrer party.
“Sasna Tsrer invited me and our well-known ambassador Ara Papyan to cooperate with them. There are other figures as well. You will learn about them later. It is an all-Armenian party and in our program we have fixed the necessity to withdraw all the senseless restrictions and allow all Armenians be engaged in the governance system of the country,” political analyst Stepan Grigoryan said at a press conference today.
Co-founder of the party Zhirayr Sefilyan said that they are coming to parliament to counterbalance the ruling force.
“If a restricting force is not formed a day before in our parliament, the mistakes of the ruling force will be much more, thus its formation will be of great help to the authorities,” Sefilyan said, adding that they are also coming to bring to responsibility the masterminds of crimes committed against people during all these years.
“These people must be immediately isolated from our society. I am speaking about Kocharyan, Sargsyan and their bands,” Sefilyan said.