ԱԳՆ-ն չի բացառում, որ դեկտեմբերի 6-7-ին Միլանում հնարավոր է Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում
Դեկտեմբերի 6-7-ը Միլանում կայանալու է ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի 25-րդ նիստը, որին մասնակցելու է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
Հարցին՝ արդյոք, ինչպես նախապես քննարկվում էր, Միլանում կայանալու է Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը, Աննա Նաղդալյանն արձագանքեց.
«Համանախագահների կողմից եղել է առաջարկ մինչև տարվա վերջ ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի ժամանակ կազմակերպել նախարարների հանդիպում: Երբ հստակեցվի այդ հանդիպումը, հանրությունը կտեղեկացվի համապատասխան կարգով», - ասաց Աննա Նաղդալյանը:

Armenia’s MFA says meeting of Armenian, Azerbaijani FMs in Milan possible
The 25th session of the OSCE ministerial council is due in Milan December 6-7 with the participation of Armenia’s acting foreign affairs minister Zohrab Mnatsakanyan, spokesperson Anna Naghdalyan told the reporters today.
As to the possibility of meeting of Armenian and Azerbaijani foreign ministers in Milan, Naghdalyan said the co-chairs have proposed to organize meeting of the ministers in the sidelines of the ministerial council.
“The co-chairs have proposed to conduct meeting during the session in Milan. In case the issue is specified the public will be informed about it,” she said.