Մի վաճառեք ձեր ձայները, այս ընտրությունները թող դառնան լավագույնը Հայաստանի պատմության մեջ. Սվիտալսկի
14/11/2018 12:43
«Հայաստանում ընտրական գործընթացների աջակցություն» ծրագրի նպատակն է վստահ լինել, որ ընտրություններում քաղաքացիների քվեները չեն գողացվի, այսօր ծրագրի մեկնարկին ասաց ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին:
«Մի վաճառեք ձեր ձայները, կաշառք մի վերցրեք, ամեն անգամ, երբ ձեզ նման առաջարկ անեն, տեղեկացրեք այդ մասին», - ասաց նա:
Պյոտր Սվիտալսկին բոլորին կոչ արեց չբռնվել ատելության խոսքի:
«Այս ընտրությունները թող դառնան լավագույնը Հայաստանի պատմության մեջ ու օրինակ լինեն այլ երկրների համար», - նշեց նա:
Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերն էլ ասաց, թե վստահ են՝ այս ընտրություններն, իսկապես, լինելու են լավագույն ընտրություննեը Հայաստանում:
«Մենք վստահ ենք սրանում», - ասաց նա:
Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթի խոսքով՝ «Հայաստանում ընտրական գործընթացների աջակցություն» ծրագրի նպատակն է, որ ընտրողները վստահ լինեն՝ իրենց քվեներն այդ օրը հաշվի կառնեն:

EU ambassador hopes upcoming elections to be best in Armenia’s history
Support to electoral process in Armenia program is aimed at being convinced that the votes of citizens will not be stolen, EU Ambassador to Armenia Piotr Świtalski said at the launch of the program today.
“Do not sell your votes, do not take bribes. Each time you are offered a bribe inform the corresponding bodies,” he said.
“Let this elections become the best ones in Armenia’s history and serve an example for other countries,” he stressed.
German ambassador to Armenia said they are convinced that the upcoming elections will really be the best ones in Armenia.
Ambassador of UK stressed that the goal of the launched program is to ensure the voters that their votes will be considered.
“It is necessary to be sure that the field is equal for everyone. No words of hatred should be voiced,” she said, adding that these elections open new phase for Armenia’s development.