«Հրապարակ». «ՔՊ»-ի համար ամենածանր տարածքներից մեկն Արարատն է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««ՔՊ»-ի համար ամենածանր տարածքներից մեկն Արարատն է։ Այստեղ են ապրում Ավշարի Գրիգորյան եղբայրները, Հովիկ Աբրահամյանը, Վազգեն Սարգսյանի եղբայրները, Մանվել Ղազարյանը, այստեղ է Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ցեմենտի գործարանը։
Երիտմարզպետ Գարիկ Սարգսյանն ամեն ինչ անում է, որ իր մարզի ցուցանիշներն ընտրություններում բարձր լինեն, և ինքն անցնի խորհրդարան՝ չխորշելով օգտագործել «հին Հայաստանի» մոտեցումները։ Երեկ նա հանդիպման է կանչել ազատամարտիկներին և զոհվածների ընտանիքներին՝ հասկանալու նրանց «պատած ցավը»։ «Իսկ մինչ այդ մեզ չէր հիշում», - ասաց հանդիպման մասնակիցը։ Մինչ այդ էլ մարզպետը «սադկա» էր դրել նախկին իշխանությունների մերձավորների «դռներին», մեսիջ ուղարկել, որ նախկինների համար աշխատելու դեպքում «լավ չի լինի»։
Այս ինֆորմացիան հասել է «ՔՊ» վարչություն, ուր նախորդ օրվա նիստում մարզպետը զգուշացվել է՝ չանել նման բաներ, հակառակ դեպքում չի դառնա պատգամավոր, այլ կզբաղեցնի մարզի ՋՕ պետի պաշտոնը։ 40 հազար քմ հողատարածքը կաթիլայինով ոռոգելո՞ւ, թե՞ կոկորդիլոսաբուծությունը խթանելու համար՝ հարցրինք մենք։ «Իշխանությունները մարզպետի նախընտրելի թեկնածու ունեն»։ Ի դեպ, Արտաշատում երեկվա դրությամբ հայտնի էր, որ 2 կին թեկնածու կա «ՔՊ»-ից՝ մարզպետի օգնականը և աշխատակազմի ղեկավարի ԺՊ-ն»:

«Грапарак»: Один из сложных регионов для партии «Гражданский договор» – Арарат
Газета «Грапарак» пишет, что одним из тяжелых регионов для партии «Гражданский договор» является Арарат. Здесь живут братья Араика Григоряна, Овик Абраамян, братья Вазгена Саркисяна, Манвел Казарян, здесь находится принадлежащий Гагику Царукяну цементный завод.
Новый губернатор Гарик Саркисян делает все возможное, чтобы на выборах показатели области были высокие и он прошел бы в парламент, не гнушаясь использовать подходы «старой Армении». Вчера он вызвал на встречу ветеранов карабахской войны и семьи погибших, чтобы понять «волнующие их проблемы». «А до этого не помнил о нас», сказал участник встречи. До этого губернатор пытался дать понять близким прежних властей, направить им месседж о том, что в случае поддержки бывших им «будет нехорошо».
Эта информация дошла до партии «Гражданский договор», где губернатора предупредили на заседании не делать подобных вещей, в противном случае он станет не депутатом, а начальником общества водопользователей области. Чтобы внедрить систему капельного орошения на территории 40 тысяч квадратных метров или стимулировать разведение крокодилов? «У властей есть предпочтительный кандидат на пост губернатора». Кстати, в Арташате, по состоянию на вчерашний день, известно о двух кандидатах-женщинах от партии «Гражданский договор» – помощница губернатора и и.о. руководителя аппарата областной администрации.