Քոչարյանի փաստաբանը Վճռաբեկ դատարան է ներկայացրել ապացույց, թե ինչպես են ակտիվիստները Մարտի 1-ին կրակում՝ ավտոբուսների հետևում թաքնված
15/11/2018 18:29
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել էր, որ կան կադրեր, թե ինչպես են ակտիվիստները 2008 թվականի մարտի 1-ին կրակում ավտոբուսների հետևից, նորից մտնում ավտոբուսների հետևը։
ՀՀ 2-րդ նախագահի փաստաբան Հայկ Ալումյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ այս ապացույցը ներկայացվել է Վճռաբեկ դատարանի գրասենյակ։
«Պարոն Քոչարյանը չէ, բայց ես այսօր առավոտյան այդ ապացույցը ներկայացրել եմ Վճռաբեկ դատարանի գրասենյակ», - ասաց Հայկ Ալումյանը։

Адвокат Роберта Кочаряна представил в Кассационный суд доказательства, как 1 марта 2018 года активисты стреляют, прячась за автобусами
15/11/2018 18:55
Второй президент Армении Роберт Кочарян заявлял о том, что есть кадры, свидетельствующие о том, как 1 марта 2018 года активисты стреляют, прячась за автобусами.
Адвокат второго президента Айк Алумян сообщил сегодня журналистам, что это доказательство представлено в Кассационный суд Армении.
«Нет, не господин Кочарян, а я сегодня утром представил это доказательство в офис Кассационного суда», - сказал Айк Алумян.