Քոչարյանի փաստաբանը Վճռաբեկ դատարան է ներկայացրել ապացույց, թե ինչպես են ակտիվիստները Մարտի 1-ին կրակում՝ ավտոբուսների հետևում թաքնված
15/11/2018 18:29
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել էր, որ կան կադրեր, թե ինչպես են ակտիվիստները 2008 թվականի մարտի 1-ին կրակում ավտոբուսների հետևից, նորից մտնում ավտոբուսների հետևը։
ՀՀ 2-րդ նախագահի փաստաբան Հայկ Ալումյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ այս ապացույցը ներկայացվել է Վճռաբեկ դատարանի գրասենյակ։
«Պարոն Քոչարյանը չէ, բայց ես այսօր առավոտյան այդ ապացույցը ներկայացրել եմ Վճռաբեկ դատարանի գրասենյակ», - ասաց Հայկ Ալումյանը։

Kocharyan’s attorney submits to Court of Cassation evidence on how activists shot from behind buses on March 1, 2008
15/11/2018 18:48
Armenia’s second president Robert Kocharyan stated that there are videos showing how on March 1, 2008 activists were shooting from behind the buses and then hiding again.
The attorney of the second president Hayk Alumyan said that the evidence was submitted to the office of the Court of Cassation.
“Not Mr. Kocharyan, I have personally submitted it to the office of the Court of Cassation,” Alumyan said.