Ես երբեք պահեստային չեմ դառնա, ՀՀԿ-ն ևս՝ անկախ քվեարկության արդյունքներից. Շարմազանով
Գոհ եմ, որ Դավիթ Շահնազարյանը մեր ցուցակի 3-րդ համարում է, լրագրողներին ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Նա ղարաբաղյան շարժման հիմնադիրներից մեկն է: Արցախյան պայքարում ինստիտուցիոնալ լուրջ հիշողություն ունի: Մարդ է, ում համար ազգային արժեքները և ղարաբաղյան հիմնահարցում հայանպաստ լուծումը գերխնդիր է: Կարևոր է Շահանազարյանի խոսքը հասնցել մեր կառավարությանը», - ասաց Շարմազանովը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչո՞ւ ինքը ընդգրկված չէ ցուցակի եռյակում:
Դիտարկմանը՝ չունի մտավախություն, որ հարձակվող կամ պաշտպանվող քաղաքական ուժի փոխարեն ՀՀԿ-ն կարող է դառնալ պահեստային, Շարմազանովն ասաց.

Эдуард Шармазанов: Я никогда не стану запасным, и РПА также, независимо от результатов голосования
«Я доволен, что Давид Шахназарян занимает третье место в нашем списке», - заявил сегодня журналистам вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
«Он один из основателей карабахского движения. В карабахской войне имеет серьезную институциональную память. Человек, для которого сверхзадачей являются национальные ценности и благоприятное для Армении решение карабахского конфликта. Важно довести  мнение Шахназаряна до нашего правительства», - сказал Эдуард Шармазанов, касаясь вопроса, почему не включен в тройку пропорционального списка РПА.
На замечание о том, что РПА вместо нападающей или обороняющейся политической силы может стать запасной, Эдуард Шармазанов ответил:
«Я никогда не стану запасным, и РПА также, независимо от результатов голосования».
Напомним, предвыборный список Республиканской партии Армении состоит из 125 кандидатов. Первые 10 мест в избирательном списке партии распределились следующим образом: