Ես երբեք պահեստային չեմ դառնա, ՀՀԿ-ն ևս՝ անկախ քվեարկության արդյունքներից. Շարմազանով
Գոհ եմ, որ Դավիթ Շահնազարյանը մեր ցուցակի 3-րդ համարում է, լրագրողներին ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Նա ղարաբաղյան շարժման հիմնադիրներից մեկն է: Արցախյան պայքարում ինստիտուցիոնալ լուրջ հիշողություն ունի: Մարդ է, ում համար ազգային արժեքները և ղարաբաղյան հիմնահարցում հայանպաստ լուծումը գերխնդիր է: Կարևոր է Շահանազարյանի խոսքը հասնցել մեր կառավարությանը», - ասաց Շարմազանովը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչո՞ւ ինքը ընդգրկված չէ ցուցակի եռյակում:
Դիտարկմանը՝ չունի մտավախություն, որ հարձակվող կամ պաշտպանվող քաղաքական ուժի փոխարեն ՀՀԿ-ն կարող է դառնալ պահեստային, Շարմազանովն ասաց.

Republican party to never become reserved force irrespective of voting results: Sharmazanov
Vice speaker of the Armenian parliament Eduard Sharmazanov said he is glad that Davit Shahnazaryan is the third in the Republican party list of candidates.
“He is one of the founders of Karabakh movement. He has serious institutional memory in Artsakh fight. He is a person for who national values and pro-Armenian settlement of Karabakh issue is the highest priority,” Sharmazanov said, adding that it is important to make his voice reach the government.
As to the concern that from attacking or defending force the Republican may turn into a reserved one, Sharmazanov said, “I will never become a reserved one, neither will the Republican irrespective of voting results.”