Պարոն Փաշինյան, կողմնորոշվեք, Դուք վարչապետ եք, թե ՔՊ քարոզիչ. Արմեն Աշոտյան
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընտրարշավի պաշտոնական մեկնարկից մեկ շաբաթ շուտ փաստացի սկսել է իր քարոզարշավը, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Աշխատանքային ժամերին, պետության կողմից տրամադրվող ռեսուրսի և հնարավորությունների օգտագործմամբ նա բացահայտ քարոզչություն է իրականացրել Գեղարքունիքում իր մի շարք հանդիպումների ընթացքում:
Սա բացարձակ անթույլատրելի է: Կամ իր «վարչապետական» այցերի ծրագիրն ու ելույթները պետք է բացառապես բխեն իր կարգավիճակից, կամ էլ պետական ռեսուրսի նման օգտագործումը և պաշտոնական դիրքի չարաշահումը նախընտրական ուղերձների և ելույթների համար պետք է դատապարտվի: Սա աղաղակող երևույթ է, որի վրա հրավիրում եմ միջազգային դիտորդների ուշադրությունը:
Խոսել հավասար հնարավորությունների և օրենքի գերակայության մասին մի կողմից, մյուս կողմից չարաշահել վարչապետի պաշտոնակատարի դիրքը քարոզարշավային ֆալստարտի համար՝ սա վկայում է այն մասին, որ իշխանությունը չի խորշում ոչ վարչական ռեսուրսների օգտագործումից, ոչ էլ Ընտրական օրենսգիրքը բացահայտ խախտելու փաստից:

Armenia’s acting PM Nikol Pashinyan has launched propaganda a week before the official launch of the campaign, deputy chairman of the Republican party, Armen Ashotyan wrote in Facebook page.
“On working hours and using state resources he carried out an open campaign in Armenia’s Gegharkunik province,” Ashotyan wrote, describing it as inadmissible.
“His prime ministerial visits and speeches must stem from his status only and not be addressed for propaganda,” he said, focusing the attention of the international observers toward the circumstance.
“Speaking about equal opportunities and rule of law and at the same time abusing the power and carrying out a campaign in the status of PM shows that the authorities use administrative levers and violate Electoral Code,” he wrote, urging Pashinyan to orient whether he is a PM or Civil Contract party campaigner.