Արտակ Զեյնալյանի հետագա պաշտոնավարումը կախված է ընտրությունների արդյունքներից (Տեսանյութ)
Ընտրությունները պետք է անցկացվեն այնպես, որ դրանք լինեն Հայաստանի պատմության մեջ լավագույնը, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց արդարադատության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը, ով նույնպես մասնակցելու է ընտրություններին «Մենք» դաշինքի կազմում։
«Ընտրությունների արդյունքները որևէ կասկած չպետք է հարուցեն։ Մենք պատասխանատվություն ունենք անցկացնելու այդպիսի ընտրություններ», - նկատեց Զեյնալյանը։
Նրա խոսքով՝ նոր ընտրական համակարգը կուսակցություններին ու դաշինքներին և նույնիսկ դրանց ներսում բոլորին դարձրել է մրցակիցներ։ «Ընտրությունների արդյունքում ակնկալում ենք հաղթանակ», - ասաց Զեյնալյանը։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է մեկնի արձակուրդ, նախարարի պաշտոնակատարն ի պատասխան ասաց, որ այս պահին քննարկվում է այդ հարցը։
Մյուս հարցին, թե արդյոք քննարկել է վարչապետի հետ ընտրություններից հետ շարունակելու է պաշտոնավարել, Զեյնալյանը պատասխանեց. «Ամեն ինչ կախված է լինելու ընտրությունների արդյունքներից»։

Дальнейшее пребывание Артака Зейналяна на посту главы Минюста зависит от результатов выборов
Выборы должны быть проведены так, чтобы стать лучшими в истории Армении, заявил сегодня журналистам и.о. министра юстиции Артак Зейналян, участвующий в предстоящих внеочередных парламентских выборах в составе блока «Мы».
«Результаты выборов не должны вызвать какого-либо сомнения. Мы несем ответственность за проведение таких выборов», - отметил Зейналян.
По его словам, новая избирательная система превратила все политические силы и блоки в конкурентов. «Мы ожидаем в результате выборов победы», - сказал Зейналян.
На вопрос, возьмет ли он отпуск в период выборов, и.о. министра заявил, что в данный момент этот вопрос обсуждается.
На вопрос, обсуждался ли с премьер-министром вопрос пребывания после выборов на посту министра юстиции, Артак Зейналян ответил: