Հայաստանը և Լատվիան միևնույն արժեքները կրող բարեկամ երկրներ են. Հանրապետության նախագահին իր հավատարմագրեր է հանձնել Լատվիայի դեսպանը
20/11/2018 14:07
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգրիդա Լևրենցեն (նստավայրը՝ Թբիլիսի):
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին, մաղթել արդյունավետ գործունեություն և համոզմունք հայտնել, որ որպես փորձառու դիվանագետ նա իր մասնագիտական կարողություններն ու գիտելիքները կծառայեցնի երկու երկրների միջև բազմաոլորտ համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ Հայաստանը և Լատվիան միևնույն արժեքները կրող բարեկամ երկրներ են, շատ հարցերում ունեն ընդհանուր մոտեցումներ ու դիրքորոշումներ, ինչը լավ հիմք է ստեղծում հարաբերությունների ընդլայման և խորացման համար: Նախագահը հատկապես կարևորել է առկա տնտեսական ներուժի լիարժեք օգտագործումը, ինչպես նաև արդյունավետ գործակցությունը Եվրամիության շրջանակում:

Ambassador of Latvia to Armenia Ingrida Levrence (residence in Tbilisi) handed over today her credentials to Armenia’s president Armen Sarkissian.
The president congratulated the newly appointed ambassador and wished her successful and fruitful activity, expressing conviction that she will contribute to the further development of cooperation between the two countries in all directions.
The president stressed that Armenia and Latvia are bearers of same values and have common approaches and positions in many issues which creates good basis for expansion and deepening of relations.
The president also rated high the importance of full usage of the existing economic potential as well as effective partnership in the sidelines of the EU.