Օպերային թատրոնի արտիստ 23-ամյա Վահագն Մարգարյանը մահացել է
Այսօր առավոտյան մահացել է Երևանի Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստ 23-ամյա Վահագն Մարգարյանը, տեղեկացնում են «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցի մամուլի ծառայությունից:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը հայտնել էր, որ նոյեմբերի 6-ին տեղի ունեցած վթարից հետո Վահագն Մարգարյանը գտնվում էր «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում, սակայն նոյեմբերի 13-ին հարազատների նախաձեռնությամբ տեղափոխվել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր:
Երկար ժամանակ արտիստին օգնելու համար արյուն հանձնելու ակցիա էր իրականացվում:
Վթարը տեղի էր ունեցել նոյեմբերի 6-ին՝ երեկոյան ժամը 20:00-ի սահմանում՝ Երևան-Աշտարակ ճանապարհի Պռոշյան գյուղի տարածքում: Ավտոմեքենայի մեջ բացի վարորդից, եղել են նաև Վահագն Մարգարյանը, նրա եղբայրը, եղբոր կինն ու 2 տարեկան երեխան:
Նոյեմբերի 4-ի Երևանի օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի էր ունեցել «Չիպոլինո» ներկայացման պրեմիերան, որի գլխավոր հերոսին մարմնավորում էր հենց Վահագն Մարգարյանը:

Скончался артист балета 23-летний Ваагн Маргарян
Сегодня утром скончался попавший ранее в ДТП 23-летний артист балета Национального академического театра оперы и балета имени Александра Спендиаряна Ваагн Маргарян, сообщает пресс-служба университетской больницы №1 «Гераци».
Ранее Aysor.am сообщал, что после произошедшей 6 ноября на автодороге Ереван-Аштарак аварии Ваагн Маргарян был госпитализирован в медицинский центр «Армения», однако 13 ноября, по инициативе родственников, был переведен в университетскую больницу №1 «Гераци».
Длительное время проводилась акция по сдаче донорской крови в помощь артиста.
Авария произошла 6 ноября вечером, около 20:00, на дороге Ереван – Аштарак, у села Прошян. В машине кроме водителя находились также Ваагн Магарян, его брат, супруга брата и двухлетний ребенок.
В Национальном академическом театре оперы и балета 4 ноября состоялась премьера балета «Чипполино», главную партию в этой постановке исполнял Ваагн Мартиросян.
В июне 2018 года Ваагн Маргарян удостоился главного приза 4-го Международного Балтийского конкурса балета (International Baltic Ballet Competition).