Ոստիկանության 6-րդ վարչությունը Aysor.am-ի խմբագրությունում էր (լուսանկարներ)
Այսօր առավոտյան ՀՀ ոստիկանության 6-րդ վարչության աշխատակիցները այցելել են Аysor.am կայքի խմբագրություն և ներկայացրել գրություն, որով խնդրում էին տրամադրել «02.11.2018 թվականին «Այսօր» լրատվական ծառայությանը Սիլվա Համբարձումյանի կողմից տրված հարցազրույցի տեսաձայնագրության օրինակը»:
Ոստիկաններին փոխանցած պատասխան նամակում Ауsor.am-ը գրել է, որ ոստիկանության գրության մեջ մատնանշած օրը՝ նոյեմբերի 2-ին, գործարար Սիլվա Համբարձումյանը ոչ թե հարցազրույց է տվել Aysor.am կայքին, այլև մամուլի ասուլիս էր հրավիրել «Հայացք» մամուլի ակումբում, որին մասնակցել են մի քանի տասնյակ լրատվամիջոցներ:
Համբարձումյանի ասուլիսը լուսաբանել են գրեթե բոլոր լրատվամիջոցները, իսկ տեսագրությունը հասանելի է google որոնողական համակարգում:
Ներկայացնում ենք ոստիկանների՝ Аysor.am-ի խմբագրություն բերած գրությունն ու Аysor.am կայքի խմբագրության պատասխանը:

Сотрудники 6-го управления полиции побывали в редакции Ауsor.am
Сегодня утром сотрудники 6-го управления полиции Армении побывали в редакции сайта Aysor.am и представили письмо с требованием предъявить «видеозапись интервью Сильвы Амбарцумян информационному агентству "Айсор" от 02.11.2018».
В переданном полиции ответе Ауsor.am сообщил, что в указанный правоохранительными органами день, 2 ноября, предпринимательница Сильва Амбарцумян дала интервью не сайту Aysor.am, а созвала пресс-конференцию в пресс-клубе «Айацк», в которой принимали участие представители нескольких десятков средств массовой информации.
Пресс-конференцию Сильвы Амбарцумян освещали практически все СМИ, а видеозапись доступна в поисковой системе Google.