«Ժողովուրդ». Արամ Հարությունյանը կձերբակալվի դեկտեմբերին, որ հարկ չլինի ստանալ ԱԺ-ի համաձայնությունը
22/11/2018 09:53
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, նախկինում ՀՀ քաղաքաշինության, այնուհետև բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանի շուրջ օղակը գնալով սեղմվում է: Ինչպես հայտնի է, գործարար Սիլվա Համբարձումյանի դիմումի հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել, որի շրջանակներում շրջանառվում է Հարությունյանի անունը` որպես կաշառք վերցրած պաշտոնյայի:
Ավելի վաղ ՀՀ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ-ում ասել էր, թե կաշառք վերցնելու գործով առաջիկայում ԱԺ պատգամավոր է կալանավորվելու, պարզապես իրավապահները սպասում են մի թղթի վերաբերյալ պաշտոնական պատասխանի: Եւ ահա «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ՀՔԾ-ն ստացել է անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերի բնօրինակները և մի շարք այլ փաստաթղթեր: Նոյեմբերի 21-ին էլ ՀՔԾ-ում առերեսում էր կատարվել Համբարձումյանի և Հարությունյանի միջև, և գործարար կինը պնդել էր իր ցուցմունքները:
Չի բացառվում` Հարությունյանը ձերբակալվի դեկտեմբերին, երբ ավարտվեն այս ԱԺ-ի լիազորությունները, և Հարությունյանը կորցնի պատգամավորական անձեռնմխելիությունը, որ հարկ չլինի ստանալ ԱԺ-ի համաձայնությունը»:

«Жоховурд»: Арам Арутюнян будет арестован в декабре, чтобы не было необходимости в согласии парламента
22/11/2018 11:15
Газета «Жоховурд» пишет, что кольцо вокруг депутата парламента от фракции РПА, бывшего министра градостроительства, затем министра охраны природы Арама Арутяняна сжимается. Как известно, на основании заявления предпринимательницы Сильвы Амбарцумян возбуждено уголовное дело, в рамках которого имя Арутюняна муссируется как чиновника, получившего взятку.
Ранее и.о. премьер-министра Никол Пашинян заявил в парламенте, что в рамках дела о взятке вскоре будет арестован депутат парламента, просто правоохранители ждут официального ответа на какой-то документ. Как стало известно изданию, Специальная следственная служба получила оригиналы всех необходимых документов и ряд других документов. 21 ноября в Специальной следственной службе была проведена очная ставка между Амбарцумян и Арутюняном и предпринимательница подтвердила свои показания.
«Не исключается, что Арам Арутюнян будет арестован в декабре, когда будет завершен срок полномочий этого Национального Собрания и Арутюнян лишится депутатской неприкосновенности, чтобы не было необходимости получать согласие парламента на арест», - пишет газета.