Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ քաղաքացիները, ըստ էության, ընտրելու են ընդդիմություն, որովհետև իշխանության հարցը լուծված է. Մարուքյան
23/11/2018 16:49
Դեկտեմբերի 9-ին փակվելու է Հայաստանում տեղի ունեցած հեղափոխության շրջափուլը, որից հետո սկսվելու է համակարգ ստեղծելու, կառուցելու ժամանակահատվածը, այսօր քարոզարշավի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը։
Նրա ներկայացմամբ, իր ղեկավարած քաղաքական ուժը ներկայացնում է հայտ՝ խորհրդարանում երկրորդ քաղաքական միավորը լինելու համար։ Նրանք չեն հավակնում առաջին տեղին, քանի որ, ըստ Մարուքյանի, այդ հարցը հեղափոխությունը լուծել է։
«Դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանի քաղաքացիները որոշելու են՝ որ ուժերն են մյուս ուժերը։ Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ քաղաքացիները, ըստ էության, ընտրելու են ընդդիմություն, որովհետև իշխանության հարցը լուծված է։ Հեղափոխություն իրականացրած ուժը, բնականաբար, ձևավորելու է քաղաքական մեծամասնություն», - ասաց Մարուքյանը:
Նա նշեց, որ ունեն պրոֆեսիոնալ կադրեր և կարող են պետական համակարգի կայացման գործում ունենալ ներդրումներ։
Քաղաքական գործչի խոսքով, նախընտրական քարոզարշավի ժամանակը կարճ է, այդ պատճառով իրենք այն կիրականացնեն երկու ուղղությամբ:
«Մենք փորձելու ենք ծածկել հանրապետության ամբողջ տարածքը: Համամասնական քարոզարշավ իրականացնող, այսինքն` հանրապետության ամբողջ տարածքով շրջող խումբը, որը ես եմ առաջնորդելու, լինելու է հանրապետության 47 համայնքներում, իսկ քարոզչության մյուս խումբը, տիկին Թանդիլյանի գլխավորությամբ, լինելու է Երևան քաղաքում», - ներկայացրեց Էդմոն Մարուքյանը:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը ընտրություններին կմասնակցի «Լուսավորի՛ր Հայաստանը» կարգախոսով, իսկ քարոզարշավը կսկսի Ագարակ քաղաքից:

Эдмон Марукян: 9 декабря граждане Армении граждане должны выбрать оппозицию, поскольку вопрос власти решен
23/11/2018 18:35
Этап осуществленной в Армении революции завершится 9 декабря, после чего начнется период создания, строительства системы, заявил сегодня журналистам председатель партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
По его словам, возглавляемая им партия представляет заявку на то, чтобы стать второй политической силой в парламенте. По словам Марукяна, они не претендуют на первое место, поскольку этот вопрос решила революция.
«9 декабря граждане Армении решат, какие другие силы войдут в парламент. По сути, 9 декабря граждане Армении будут выбирать оппозицию, поскольку вопрос власти решен. Совершившая революцию сила, естественно, сформирует политическое большинство», - сказал Эдмон Марукян.
Он отметил, что в партии есть профессиональные кадры, которые могут внести свой вклад в дело становления государственной системы.
По словам политического деятеля, на предвыборную кампанию предоставлено мало времени, поэтому партия проведет ее в двух направлениях.
«Мы попытаемся покрыть всю территорию республики. Группа, проводящая пропорциональную предвыборную кампанию, то есть по всей республике, во главе со мной побывает в 47 общинах республики, а другая агитационная группа, во главе с Мане Тандилян, будет в Ереване», - заявил Эдмон Марукян.
Партия «Светлая Армения» примет участие в выборах со слоганом «Светлая Армения», а предвыборная кампания начнется в городе Агарак.