Ղարաբաղի ցանկացած իշխանություն պետք է համագործակցի Երևանի հետ. Սամվել Բաբայան
Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը չի պատրաստվում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում սատարել որևէ քաղաքական ուժի։
«Որևիցե ուժի ես չեմ սատարում։ Ես սատարում եմ քաղաքական դաշտի ընդհանուր զարգացումներին։ Բոլոր քաղաքական ուժերին ես նորմալ եմ վերաբերում», -այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Բաբայանը։
Լրագրողը հիշեցրեց իր հայտարարությունը, թե եթե թողնեն իշխանությունները՝ կգնա Արցախ, ի պատասխան Բաբայանը նախ ուղղեց լրագրողին, ասելով, որ ինքը նման արտահայտություն չի արել, այնուհետև շարունակեց. «Ես չեմ ասել՝ իշխանությունները եթե թողնեն։ Ինձ՝ պարոն Բաբայանին, ոչ մեկ չի ծնվել թողնի կամ չթողնի։ ես էս երկրում երեք անգամ դատվեցի մենակ էդ ազատության համար։ Ես ասել եմ, որ Ղարաբաղի ցանկացած իշխանություն պետք է համագործակցի Երևանի հետ, Երևանի կարծիքը գլխավոր ա։ Երևանը դեռ կարծիք չի հայտնել՝ ինչ ա անելու ընդեղ։ կասի, կարտահայտի, նոր կխոսենք»։

Former commander of Nagorno Karabakh defense army Samvel Babayan is not going to back any political force at the upcoming early parliamentary elections in Armenia.
“I am not supporting any force. I support general developments in the political field. I treat all the forces normally,” Babayan told the reporters today.
The reporter reminded his statement that if authorities allow he will return to Artsakh, referring to it Babayan said, “I have never made such statement. No one can tell me what to do. I have thrice been convicted for my freedom. I have said that each authorities of Karabakh must cooperate with Yerevan. Yerevan’s opinion is crucial. Yerevan’s opinion is crucial. Yerevan has not expressed its opinion yet. We will talk after it speaks,” he said.