«Ժամանակ». Գագիկ Ծառուկյանը թիմին իր կողքին պահելու համար համոզել է, որ ԲՀԿ-ն կրկին մաս է կազմելու կոալիցիոն կառավարությանը
23/11/2018 09:48
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը իր թիմին կոնսոլիդացնելու նպատակով նրանց համոզել է, որ խորհրդարանական ընտրություններից հետո «Բարգավաճ Հայաստանը» կրկին մաս է կազմելու կոալիցիոն կառավարությանը և ըստ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած պայմանավորվածության՝ ստանալու է նախարարական պորտֆելների 1/3-ը:
Ծառուկյանը հասկանում է, որ իր թիմում խուճապային տրամադրություններ են, և շատերը հասկանում են, որ իրենք ոչ մի հնարավորություն չունեն հայտնվելու խորհրդարանում, բայց նրանց իր կողքին պահելու համար ուզում է համոզել, որ ամեն ինչ ընտրություններով չի ավարտվելու, և ոմանք գործ կստանան գործադիրում: Կան միամիտներ, որ հավատում են այս հեքիաթին»:

«Жаманак»: Гагик Царукян уговорил свою команду, что «Процветающая Армения» вновь составит часть коалиционного правительства
23/11/2018 11:17
Газета «Жаманак» пишет, что председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, для консолидации своей команды, убедил их в том, что после парламентских выборов партия «Процветающая Армения» вновь составит часть коалиции и, согласно договоренности с премьер-министром Николом Пашиняном, получит 1/3 министерских портфелей.
«Царукян понимает, что в его команде царят панические настроения и многие осознают, что у них нет никакой возможности оказаться в парламенте, однако чтобы удержать их рядом хочет уговорить в том, что все не заканчивается выборами, и некоторые получат должность в правительстве. Есть наивные, которые верят в эту сказку», - отмечает газета.