«Իմ քայլը» շարժման հարթակն այսօրվա դրությամբ կատարել է ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորությունները. Փաշինյան
Այսօրվա մեր երթը մի յուրատեսակ ամփոփումն է այն քայլարշավի, որ մենք միասին սկսեցինք 2018 թվականի մարտի 31-ին Գյումրիի Վարդանանց հրապարակից, որը պսակվեց ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխությամբ, այսօր Նոր Նորքի 6-րդ զանգվածից երթի մեկնարկի ժամանակ հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
Նոր Նորքի փողոցներով Փաշինյանը քայլում է իր թիմի՝ կառավարության անդամների հետ։ Նա բարձրախոսով հայտարարեց, որ «Իմ քայլը» շարժման հարթակը այսօրվա դրությամբ կատարել է ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորությունները։
«Մենք ձեզ խոստացել էինք, որ եթե դուք ցույց տաք, արտահայտեք ձեր կամքը, որ ուզում եք՝ Հայաստանում տեղի ունենա փոփոխություն, այդ փոփոխությունը տեղի կունենա, և մենք կլինենք դրա երաշխավորը, որ ժողովրդի կամքը կդառնա կոնկրետ քաղաքական իրողություն։ Այդ պարտավորությունը լիարժեք կատարված է», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Հաջորդ խոստումը, որի մասին հիշեց վարչապետի պաշտոնակատարը, ընտրությունների արդյունքները կեղծելն ու ընտրակաշառքներ բաժանելու սովորությունը վերացնելն է։ «ՏԻՄ և Երևանի ավագանու ընտրությունների արդյունքներով այս պարտավորությունը լիարժեք կատարված է», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Նախկին հեղափոխականը հիշեց նաև մենաշնորհների վերացման մասին։ «Այսօր Հայաստանի ոչ մի շուկայում չկա ոչ մի խոչընդոտ և ուրեմն այդ պարտավորությունը լիարժեք կատարված է», - նշեց Փաշինյանը։
Նա հիշեց նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարի մասին խոստումը, որը նույնպես, նրա խոսքով, «լիարժեք կատարված է»։
«Այսօր Հայաստանում ամբողջ ծավալով ընթանում է պայքար կոռուպցիայի և կոռուպցիոն երևույթների դեմ։ Այս պայքարը մանդատ ստանալու պարագայում, մեր կառավարությունը անպայման կշարունակվի», - նշեց նա։
Վարչապետի պաշտոնակատարը բնակչությանը բարձրախոսով նաև վստահեցրեց, որ այսօր Հայաստանում չկա որևէ անձ, որն արտոնյալ է ու կարող է ասել, որ ինքը այլ անձանցից ունի ավելի լայն արտոնություններ։
Մյուս խոստումը, որը հիշեցրեց Փաշինյանը, արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումն է, որը նույնպես, ըստ էության, կկատարվի. Դեկտեմբերի 9-ին ընտրություններ են։
Նկատենք, որ Փաշինյանը նաև խոստացել էր Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունը, որը, սակայն, կատարված չէ։ Վարչապետի պաշտոնակատարը երթի ընթացքում այդ հանգամանքը չնշեց։

Armenia’s PM conducts march, states about implementation of all promises given to people
Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan conducts today a march from  10 a.m. planning to walk in Yerevan streets for quite a long. Starting the march, Pashinyan said that it is a kind of peculiar summarization of the one he started on March 31 2018 from Gyumri Vardanants square which resulted in non-violent, velvet revolution.
The prime minister is walking with his team, government members. He stated that My Step has carried out all the commitments it assumed before people.
“We have promised you to make changes in Armenia if you express your will. We guaranteed that your wish will become political reality. This commitment is fully implemented,” Pashinyan said.
The other promise he said is the eradication of ill habit of rigging elections and distributing election brine which too has been fully kept. “We have proved it by conduction of municipal and mayoral elections,” Pashinyan stated.
The acting PM also mentioned the elimination of monopolies. “Today no impediments exist in the Armenian market which means that we have kept our promise,” Pashinyan said.
He stressed about the ongoing fight against corruption, which he said is still in process.
“If getting the mandate we will continue fighting against this ill phenomena,” he stressed, adding that there are no privileged in Armenia any more.
The other promise Pashinyan said is the conduction of early parliamentary elections which are going to take place on December 9.
The PM earlier promised to amend the Electoral Code but the bill failed in the NA not getting enough votes.