Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց իր աջակցությունն Արցախի գործող իշխանություններին (Տեսանյութ)
Այսօր երևանյան քայլերթի ժամանակ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց Արցախի գործող իշխանություններին իր աջակցությունը։
«Ես ասել ու ասում եմ, որ ես իմ լիակատար աջակցությունն եմ հայտնում Արցախի իշխանություններին։ Ես համոզված եմ, որ Արցախում տեղի կունենան հերթական ընտրություններ, որոնցով ժողովուրդը կձևավորի լեգիտիմ իշխանություն», - այսօր լրագրողների խնդրանքով արձագանքելով Ժիրայր Սեֆիլյանի հայտարարություններին՝ ասաց Փաշինյանը։
Անդրադառնալով Արցախի ներքին քաղաքական խնդիրներին՝ Փաշինյանն ասաց, որ Արցախում որոշիչ ուժը Արցախի ժողովուրդն է։ «Մենք Արցախը հենց այդպես էլ ընկալում ենք», - ասաց նա։

Nikol Pashinyan reiterates his support to incumbent authorities of Karabakh
Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan reiterated his support to the acting authorities of Karabakh.
“I have said and I repeat it now. I express my full support to the authorities of Artsakh. I am convinced that as a result of elections that will take place in Artsakh the people will form legitimate authorities,” Pashinyan said at a march today, referring to Sefilyan’s statement about need of change of power in Karabakh too.
Referring to the domestic political issues of Karabakh, Pashinyan said that the people of Artsakh are the ones to determine the country’s future.