Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց իր աջակցությունն Արցախի գործող իշխանություններին (Տեսանյութ)
Այսօր երևանյան քայլերթի ժամանակ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատեց Արցախի գործող իշխանություններին իր աջակցությունը։
«Ես ասել ու ասում եմ, որ ես իմ լիակատար աջակցությունն եմ հայտնում Արցախի իշխանություններին։ Ես համոզված եմ, որ Արցախում տեղի կունենան հերթական ընտրություններ, որոնցով ժողովուրդը կձևավորի լեգիտիմ իշխանություն», - այսօր լրագրողների խնդրանքով արձագանքելով Ժիրայր Սեֆիլյանի հայտարարություններին՝ ասաց Փաշինյանը։
Անդրադառնալով Արցախի ներքին քաղաքական խնդիրներին՝ Փաշինյանն ասաց, որ Արցախում որոշիչ ուժը Արցախի ժողովուրդն է։ «Մենք Արցախը հենց այդպես էլ ընկալում ենք», - ասաց նա։

Никол Пашинян вновь заявил о своей поддержке действующей власти Арцаха
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян сегодня в ходе ереванского шествия вновь подтвердил свою поддержку действующим властям Республики Арцах.
«Я говорил и говорю, что заявляю о своей полной поддержке властей Арцаха. Я уверен, что в Арцахе состояться очередные выборы, посредством которых народ сформирует легитимную власть», - заявил сегодня Никол Пашинян, комментируя по просьбе журналистов заявления руководителя предвыборного штаба партии «Сасна црер» Жирайра Сефиляна.
Касаясь внутриполитических проблем в Арцахе, Пашинян сказал, что решающей силой в Арцахе является народ. «Мы именно так воспринимаем Арцах», - отметил он.