Ինձ հավատացեք, Գելլափներին՝ ոչ. Լևոն Շիրինյանն՝ իր կուսակցության հնարավորությունների մասին
Հանրությունը պետք է տեսնի, որ Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ կուսակցությունն անձ-կուսակցություն չէ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց այս ուժի առաջնորդ, քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանը։
Իրենց կուսակցությունը նա բնորոշեց որպես ազգային պահպանողական։
Անդրադառնալով հարցին՝ հնարավոր համարու՞մ է կոալիցիայի կազմումը որևէ այլ ուժի հետ, Լևոն Շիրինյանն արձագանքեց.
«Մենք նիշ ենք զբաղեցնում որպես ազգային պահպանողականներ, որի հենքը մեր մշակույթն ու քաղաքակրթությունն է և մենք որևէ մեկի հետ չենք կարող լինել, ու ես ակնկալում եմ, որ Ազգային ժողովում, եթե լինենք, շատ արագ կաճենք», - ասաց Լևոն Շիրինյանը։
Նա նշեց, որ նոյեմբերի 26-ին իրենց կուսակցությունը քարոզարշավը սկսելու է Էջմիածին քաղաքից։
Ինչ վերաբերում է Gallup-ի կողմից անցկացված հարցումներին, ըստ որոնց Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ կուսակցությունը բավականին փոքր ընտրազանգված ունի, Լևոն Շիրինյանը նշեց, որ նման հարցումներին պարբերաբար կեղծիքներ են արվում ու ներկայացվում են ոչ իրական ցուցանիշներ.

Верьте мне, а не Гэллопам – Левон Ширинян о шансах своей партии
Общество должно увидеть, что партия «Христианско-демократическое возрождение» не является партией одного человека, заявил сегодня журналистам лидер политической силы, политолог Левон Ширинян.
Он охарактеризовал «Христианско-демократическое возрождение» как национально-консервативную партию.
Касаясь возможности формирования коалиции с какой-либо другой политической силой, Левон Ширинян отметил:
«Мы занимаем нишу национальных консерваторов, в основе которой – наша культура и цивилизация, и мы не можем быть с кем-либо, я ожидаю, что если мы там окажемся в Национальном Собрании, то наши ряды очень быстро пополняться», - сказал Левон Ширинян.
Он отметил, что их партия 26 ноября начнет предвыборную кампанию с города Эчмиадзин.
Что касается проведенных полноправным членом Gallup International Association
в Армении ООО «Эм Пи Джи» соцопросов, согласно которым партия «Христианско-демократическое возрождение» имеет довольно маленький электорат, Левон Ширинян отметил, что при подобных соцопросах периодически допускаются фальсификации и потом представляются неправильные показатели.