Ինչո՞ւ ընտրել մեզ, որովհետև գիտենք ու ընդունել ենք մեր սխալները. Արմեն Աշոտյան
ՀՀԿ-ն կարևորում է, որ ընտրարշավը լինի մաքսիմալ քաղաքական, մաքսիմալ ոլորտային, այսօր կուսակցության նախընտրական ծրագիրը ներկայացնելիս ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Մեր ծրագիրը մի դիտարկեք առանձին փաստաթուղթ. ծրագրի բաղկացուցիչ մաս է կազմում ՀՀԿ խորհրդի վերջին հայտարարությունը», - ասաց նա:
Արմեն Աշոտյանը նշեց, այսօր ՀՀ քաղաքացին պետք է մտահոգ լինի Արցախի անվտանգությամբ, բանակի մարտունակությամբ, սահմանների ամրությամբ, նոր թանկացումներով, աշխատանքը կորցնելու վտանգով:
«Ինչո՞ւ ընտրել մեզ, որովհետև մենք ունենք պատմություն, գիտելիք, փորձ: Մենք գիտենք ու ընդունել ենք մեր սխալները, որովհետև մենք պատարստ ենք ծառայել մեր հայրենիքին», - ասաց Արմեն Աշոտյանը:

Republican party knows and accepts its mistakes, ready to serve homeland: Armen Ashotyan
The Republican party of Armenia attaches significance to conduction of maximum political, maximum sectoral election campaign, party’s vice chairman Armen Ashotyan said, presenting the party’s program today.
“Do not view our program as a separate document. The recent statement of the RPA’s council is part of this program too,” he said.
Presenting the program, Ashotyan said that today Armenian citizens must be concerned with the security of Artsakh, efficiency of the army, security of borders, new inflation, unemployment.
“Why should you elect us? Because we have history, knowledge, experience, we know and we have already accepted our mistakes as we are ready to serve our homeland,” Ashotyan said.