Ութ ամիս է անցել, սակայն չենք տեսնում Հայաստանի զարգացման հստակ ճանապարհը. Արթուր Բաղդասարյան
Տեղի է ունեցել հեղափոխություն, ազգը լրջագույն խնդիրների առաջ է կանգնած, «Օրինաց երկիր» կուսակցության քարոզարշավի մեկնարկին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը։
«Ութ ամիս անցել է, ութ ամսում 30 տարվա խնդիրները լուծել հնարավոր չէ, բայց ութ ամսում հնարավոր է ցույց տալ, թե Հայաստանն ինչպես պետք է զարգանա։ Մենք այսօր չենք տեսնում այդ զարգացման հստակ ճանապարհը, դրա համար մասնակցում ենք այս ընտրություններին՝ ներկայացնելով մեր մրցունակ մոտեցումներն ու ծրագրերը, մեր գաղափարները», - հայտարարեց Արթուր Բաղդասարյանը։
Բաղդասարյանն ասաց, թե վստահ է՝ իրենց ծրագրերն ու գաղափարները կյանքի կոչելու դեպքում մարդիկ կժպտան այնպես, ինչպես այսօր ժպտում են տասնյակ հազարավոր ծնողներ, երբ իրենց երեխաներին տանում են անվճար մանկապարտեզներ:

Прошло 8 месяцев, но мы не видим четкого пути развития Армении – Артур Багдасарян
Произошла революция, народ стоит перед серьезнейшими проблемами, заявил сегодня в ходе предвыборной кампании журналистам председатель партии «Оринац» еркир» Артур Багдасарян.
«Прошло 8 месяцев, за восемь месяцев невозможно решить накопившиеся на 30 лет проблемы, однако за 8 месяцев можно показать, как должна развиваться Армения. Мы сегодня не видим четкого пути этого развития, поэтому участвуем в этих выборах – представляя наши конкурентные подходы и программы, наши идеи», - сказал Артур Багдасарян.
Он отметил, что в случае претворениях в жизнь их программ и идей люди начнут улыбаться так, как улыбаются десятки тысяч родителей, когда их ведут своих детей в бесплатные детские сады.