Ձեր հետևողական ու անաչառ աշխատանքը պահանջված է մեր պետության ու ժողովրդի համար. Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը
26/11/2018 09:45
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին  շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատախազության օրվա առթիվ, հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Դատախազության հարգելի՛ աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Դատախազության օրվա առթիվ:
Պատասխանատվությունն ու արհեստավարժությունը, սկզբունքայնությունն ու նվիրվածությունը ձեր գործին և հայրենիքին հանդիսանում են ձեր ամենօրյա բարդ ու դժվարին ծառայության անբաժանելի մասը և օգնում են ձեզ արդյունավետորեն կատարելու ձեր պարտականությունները պետության ու հասարակության շահերի պաշտպանության, օրինականության պահպանման, հանցավորության դեմ անզիջում պայքարի կազմակերպման ուղղությամբ:
Ձեր հետևողական ու անաչառ աշխատանքը պահանջված է մեր պետության ու ժողովրդի համար՝ որպես երկրի բնականոն կենսագործունեության ապահովման կարևոր ուղղություններից մեկը: Այն գտնվում է իշխանությունների մշտական ուշադրության կենտրոնում, և այսուհետ էլ անհրաժեշտ միջոցներ կձեռնարկվեն համակարգի աշխատակիցների աշխատանքային ու սոցիալական պայմանների բարելավման նպատակով:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր ծառայության մեջ»:

Artsakh Republic President congratulates public prosecutor officials on the Day of the Public Prosecutor’s Office
26/11/2018 11:02
On 26 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan addressed a congratulatory message on the Day of the Public Prosecutor’s Office.
“Dear officers and veterans of Public Prosecutor’s,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and on myself personally I extend the most heartfelt congratulations on your professional day, the Day of the Public Prosecutor’s Office.
Responsibility and professionalism, principle stance and commitment to your work and the Homeland are an indispensable part of your daily challenging service, ensuring effective realization of your responsibilities in protecting state and public interests, complying with the rule of law, in your irrevocable struggle against crime.
Your consistent and impartial work is much demanded for the state and people, being among the guarantees of ensuring the natural course of life in the country. Your activity is in the spotlight of the authorities, and necessary measures will be undertaken further on to improve the working and living conditions of the structure’s staff.
I once again congratulate all of you, wishing peace, good health and great success in your service.”