Արա Բաբլոյանը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 28-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 48-րդ լիագումար, իրավական հարցերի, պաշտպանության և անվտանգության հարցերի, քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերին, ինչպես նաև «Պատերազմի ընթացքում որոշ պայթուցիկ ռումբեր կիրառելու արգելքի մասին Սանկտ Պետերբուրգի հռչակագրի 150-ամյակը. նոր համատեքստեր, նախկին նշանակություն» խորագրով միջազգային համաժողովին ու տնտեսական անվտանգության խնդրիներին վերաբերող միջազգային գիտագործնական համաժողովին։
Այս մասին տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Հերմինե Նաղդալյանը, Կարեն Բեքարյանը և Կորյուն Նահապետյանը:

Спикер парламента Армении отбудет в Санкт-Петербург
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Ара Баблояном 28 ноября отбывает в Санкт-Петербург – для участия в заседании Совета МПА СНГ, 48-го пленарного заседания и заседаний постоянных комиссий по правовым вопросам, вопросам обороны и безопасности, политическим вопросам и вопросам международного сотрудничества, а также в международной конференции «150-летие Санкт-Петербургской декларации о запрете на применение некоторых взрывных бомб в ходе войны: новые контексты, прежнее значение» и в научно-практической конференции по проблемам экономической безопасности.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, в составе возглавляемой Ара Баблояном делегации депутаты Национального Собрания Хосров Арутюнян, Эрмине Нагдалян, Карен Бекарян и Корюн Нагапетян.