Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը տեղի կունենա 2019 թվականի ամռանը` Հայաստանում
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը տեղի կունենա 2019 թվականի ամռանը` Հայաստանում: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ կառավարության առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Ցանկանում նշել, որ Հայաստանը պատրաստ է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական հանդիպման ընդունմանը, մասնավորապես `ամռանը», - ասել է նա՝ Մինսկում կայացած միջկառավարական խորհրդի նիստի ժամանակ:
«Մենք ձեզ բոլորիդ սպասում ենք Հայաստանում և ուրախ կլինենք բոլոր ջանքերը գործադրել նիստի հաջող անցկացման համար», - հավելել է Միրզոյանը:

Заседание Евразийского межправсовета состоится летом 2019 года в Армении
Следующее заседание Евразийского межправительственного совета состоится летом 2019 года в Армении, заявил первый вице-премьер армянского правительства Арарат Мирзоян, передает «Интерфакс».
«Хочу отметить, что Армения готова к принятию очередного заседания Евразийского межправительственного совета, в частности, летом», - заявил он в ходе заседания межправсовета в Минске.
«Мы ждем всех вас в Армении и рады будем приложить все усилия для успешного проведения заседания», - добавил А.Мирзоян.
Армения в 2019 году будет председательствовать в рабочих органах Евразийского экономического союза (ЕАЭС).