Քոչարյանի վերաքննիչ բողոքի քննությունը կշարունակվի նոյեմբերի 28-ին (Տեսանյութ)
Հայաստանի 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցով վերաքննիչ բողոքի քննությունը հետաձգվեց և կշարունակվի վաղը՝ նոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 12։00-ին, նիստերի դահլիճից դուրս գալով՝ հայտարարեց փաստաբան Հայկ Ալումյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ չեն հասցրել գրել դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու մասին միջնորդությունը, և դատարանը նրանց ժամանակ է տվել մինչև վաղը ներկայացնել այն։
Ինչ վերաբերում է դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու միջնորդությանը, Ալումյանն ասաց, որ այս պահին դրա հիմքերի մասին մանրամասներ չի կարող հայտնել։ Հարցին, թե արդյոք ի սկզբանե որոշել էին ինքնաբացարկ հայտնել դատավորին, Ալումյանը պատասխանեց, որ բողոքի քննության ընթացքում է նման մտադրություն առաջացել։
«Որոշ փաստեր կային, որոնք պետք է պարզեինք դատավորից, որն այդ փաստերը ներկայացրեց, ու հետո Վերաքննիչ դատարանի նախագահի պաշտոնակատարին դիմում գրեցինք մի փաստ էլ նրանից ճշտեցինք։ Մեզ համար հիմա ամեն ինչ պարզ է։ Փաստերը հիմա մեր ձեռքում են ու վաղը մենք միջնորդություն կներկայացնենք», - ասաց Ալումյանը։

The examination of the appeal for changing preventive measure against Armenia’s second president Robert Kocharyan will continue on November 28 at 12 p.m., Kocharyan's attorney Hayk Alumyan told the reporters after today's hearing.
He said they did not manage to prepare the application for self-withdrawal of the judge, and the court gave them time to do it until tomorrow.
The appeal has been submitted to the court by Prosecutor General who claimed that changing Kocharyan’s preventive measure from arrest to release for bail is inadmissible.
As to the grounds for demanding self-withdrawal of the judge, Alumyan said he cannot present details over it now but added that the decision has been made during the proceeding.
"We needed to clarify some facts from the judge, he submitted them, after it we wrote application to the chairman of the Court of Appeal to clarify another fact from him. Now everything is clear for us. The facts are in our hands and we will file petition tomorrow," Alumyan said.