Քոչարյանի վերաքննիչ բողոքի քննությունը կշարունակվի նոյեմբերի 28-ին (Տեսանյութ)
Հայաստանի 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցով վերաքննիչ բողոքի քննությունը հետաձգվեց և կշարունակվի վաղը՝ նոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 12։00-ին, նիստերի դահլիճից դուրս գալով՝ հայտարարեց փաստաբան Հայկ Ալումյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ չեն հասցրել գրել դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու մասին միջնորդությունը, և դատարանը նրանց ժամանակ է տվել մինչև վաղը ներկայացնել այն։
Ինչ վերաբերում է դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու միջնորդությանը, Ալումյանն ասաց, որ այս պահին դրա հիմքերի մասին մանրամասներ չի կարող հայտնել։ Հարցին, թե արդյոք ի սկզբանե որոշել էին ինքնաբացարկ հայտնել դատավորին, Ալումյանը պատասխանեց, որ բողոքի քննության ընթացքում է նման մտադրություն առաջացել։
«Որոշ փաստեր կային, որոնք պետք է պարզեինք դատավորից, որն այդ փաստերը ներկայացրեց, ու հետո Վերաքննիչ դատարանի նախագահի պաշտոնակատարին դիմում գրեցինք մի փաստ էլ նրանից ճշտեցինք։ Մեզ համար հիմա ամեն ինչ պարզ է։ Փաստերը հիմա մեր ձեռքում են ու վաղը մենք միջնորդություն կներկայացնենք», - ասաց Ալումյանը։

Рассмотрение апелляционной жалобы Роберта Кочаряна продолжится завтра
Рассмотрение апелляционной жалобы об изменении меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна отложено и продолжится завтра, 28 ноября, в 12:00, заявил сегодня журналистам адвокат второго президента Айк Алумян.
Он сообщил, что не они успели составить ходатайство об отводе судьи Рубена Мхитаряна и суд предоставил им время до завтрашнего дня.
Что касается ходатайства об отводе судьи, Айк Алумян заявил, что в данный момент не может сообщить подробности об основаниях этого заявления. На вопрос о том, было ли решение об отводе судьи принято ими изначально, Айк Алумян ответил, что подобное намерение возникло в ходе рассмотрения жалобы.
«Были некоторые факты, которые мы должны были уточнить у судьи, который представил эти факты, и потом мы написали заявление и.о. председателя Апелляционного суда и уточнили у него еще один факт. Для нас сейчас все ясно. Сейчас факты у нас и завтра мы подадим ходатайство», - сказал Айк Алумян.