«Հրապարակ». «Դվին» հյուրանոցը դարձել է «տուսովկաների» հավաքատեղի
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հեղափոխական իշխանությունը «Դվին» հյուրանոցը դարձրել է իր «տուսովկաների» հավաքատեղին․ կիրակի կիսաշեն հյուրանոցի միակ վերանորոգված սրահում են անցկացրել «Իմ քայլը» դաշինքի դրամահավաքը, որի ժամանակ 236 մլն դրամ է հանգանակվել։
Հիշեցնենք, որ այս հյուրանոցում կայացավ նաև Ֆրանկոֆոնիայից հետո հայտնի գալա-ընթրիքը։ Թե ինչով է Ղրիմում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս, գործարար Արտակ Թովմասյանի կիսաշեն «Դվին» հյուրանոցը գրավել նոր և հին իշխանություններին, մեր աղբյուրը պատասխանեց․ «Առանձնապես ոչ մի բանով, զալն է մեծ ու մայրաքաղաքի սրտում է»։
Նոր իշխանությանը չեն զիջում նաև իրենց «միակ ընդդիմություն» հռչակած ՀՀԿ-ականները։ Երեկ երեկոյան կուսակցության ակտիվը պատգամավորության թեկնածուների հետ նույնպես հավաքվել է «Դվին»-ում՝ հին ու բարի ժամանակների պես հայտարարելու դահլիճային ընտրարշավի մեկնարկը»:

«Грапарак»: Гостиница «Двин» стала местом «тусовок» новой власти
Газета «Грапарак» пишет, что «революционная власть» превратила гостиницу «Двин» в место для своих «тусовок»: в воскресенье в единственном отремонтированном  зале недостроенной гостиницы был проведен сбор пожертвований для партии «Гражданский договор», в ходе которого было собрано 236 млн. драмов.
Напомним, в этой гостинице состоялось также известный гала ужин после саммита Франкофонии. На вопрос, чем недостроенная гостиница почетного консула Армении в Крыму, бизнесмена Артака Товмасяна, привлекает новые и старые власти, источник издания ответил? «Ничем особенно, зал большой и в центре столицы».
Новые власти не уступают и провозгласившей себя «единственной оппозицией» РПА. Вчера вечером актив партии вместе с кандидатами в депутаты также собрался в гостинице «Двин» чтобы объявить как в добрые старые времена о начале предвыборной кампании в залах.