«Փաստ». Կոշտ խոսակցություն՝ իշխանական կուսակցության ներսում
«Փաստ» թերթը գրում է, որ իր ունեցած տեղեկություններով՝ շաբաթ օրվա երթի մասնակցության ցուցանիշները դարձել են լուրջ քննարկման առարկա իշխանության միջանցքներում ու ՔՊ–ի կուլիսներում:
«Նիկոլ Փաշինյանը չի բավարարվել միայն երթը հեգնողներին ֆեյսբուքում տված կոշտ պատասխանով: Թիրախում հատկապես հայտնվել են աշխատակազմի որոշ պաշտոնյաներ, որոնք պատասխանատու էին երթի կազմակերպչական աշխատանքների համար, և ՔՊ–ի երևանյան կառույցների պատասխանատուները: Վերջիններս նկատողություն են ստացել երթին բավարար քանակով մասնակցություն չապահովելու համար:
Որպես արդարացում նրանք պնդել են, թե զբաղված էին քարոզարշավի նախապատրաստական աշխատանքներով և չէին կարող միաժամանակ երկու ճակատով աշխատել: Մյուս կողմից նրանք արդարացել են, որ իրենց արգելված է եղել, այսպես կոչված, վարչական ռեսուրս կիրառել, այսինքն՝ քանակ ապահովել, օրինակ, դպրոցների կամ բուհերի հաշվին: Ամեն դեպքում որոշվել է, որ բացի Փաշինյանի գրառումից այլ մեկնաբանություններ այս հարցով չպետք է լինեն ու թեման պետք է արագ մոռացության մատնել», - գրել է թերթը:

«Паст»: После субботнего шествия в правящей партии имел место жесткий разговор
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что показатели участия в субботнем шествии стали предметом обсуждения в кулуарах власти и партии «Гражданский договор».
«Никол Пашинян не ограничился только ответом в Facebook иронизирующим по поводу шествия. Мишенью стали особенно некоторые должностные лица аппарата, которые несли ответственность за организацию шествия. Последние получили выговор за необеспечение достаточного количества участников на шествии.
В качестве оправдания они утверждали, что были заняты подготовкой к предвыборной кампании и не могли одновременно работать на два фронта. С другой стороны они оправдывались, что им было запрещено использовать так называемый административный ресурс, то есть обеспечить количество, например, за счет школ или вузов. Во всех случаях решено, что кроме записи Пашиняна других комментариев по этому вопросу не должно быть и эта тема должна быть быстро предана забвению», - пишет газета.