Որևէ լավ բան ընտրություններով չի լինելու. Դավիթ Շահնազարյան
Որևէ լավ բան ընտրություններով չի լինելու, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ նախընտրական ցուցակի անդամ Դավիթ Շահնազարյանը:
«Այս ընտրությունների արդյունքում Հայաստանում չի հաստատվելու ներքաղաքական կայունություն: Ընտրությունների արդյունքները, ինչը կարձանագրվի, դրանք լավագույն դեպքում, ներկայացնելու են մեր հասարակության քաղաքական խճանկարը այդ պահին, իսկ մեկ ամիս, երեք ամիս անց այն լինելու է լրիվ ուրիշ», - ասաց նա:
Դավիթ Շահնազարյանն ընդգծեց, որ ՀՀԿ-ն արել է երկու կարևոր քայլ՝ ի շահ պետության:
«Առաջինը՝ այն, որ այսօր իշխող վարչախումբը անընդհատ շեշտում է, որ եղել է խաղաղ, թավշյա հեղափոխություն: Դա այդպես է եղել, դա իրենց պատճառով չի եղել, դա եղել է բացառապես նախկին իշխանությունների որոշումը», - ասաց Դ. Շահնազարյանը:
Նա շեշտեց՝ առնվազն հարգանքի է արժանի ՀՀԿ-ի այս քայլը:
«Եթե կարծում էին, որ իշխանությունն այնքան թույլ էր, որ չէր կարող ուժ կիրառեր, սխալվում էին: Ի՞նչ է, Լյովա Երանոսյանը չէ՞ր կարող ուժ կիրառել», - ասաց նա:
Դավիթ Շահնազարյանն ասաց, որ մինչ ընտրությունները ինքը հանդիպել է ՀՀԿ ղեկավարներից մեկի հետ, որի անունը չի ուզում հայտարարել:
«Ասացի՝ մասնակցելու եք ընտրություններին, ասաց՝ եթե մենք ընտրություններին չմասնակցենք, ընտրությունների լեգիտիմությունը խիստ կասկածելի կլինի: Ու շատ վտանգավոր է այսօր ՀՀ-ում ունենալ կասկածելի ընտրություններ, չգնահատել նման փաստարկն ուղղակի չի կարելի», - ասաց Դավիթ Շահնազարյանը:

These elections will not register any good result, Republican party candidate Davit Shahnazaryan told the reporters today.
“These elections will not result in establishment of domestic political stability in the country. It will just show the public, political moods as of the moment, in one, three months the picture will be rather different,” he said.
Shahnazaryan stressed that the Republicans have done two important steps for the sake of the state. “The ruling authorities are claiming to have reached peaceful, velvet revolution, it was so, but it was so by the decision of the former authorities,” Shahnazaryan said, adding that it is respectable step by the Republicans.
“If they were thinking that the authorities were so weak that could not use force, they were mistaken,” he claimed.
Shahnazaryan said he met with one of the leaders of the party to discuss participation in the elections. “He said if we do participate in the elections their legitimacy will be doubtful while today it is very dangerous to have doubtful elections in Armenia,” Shahnazaryan said.