Ապրես, որ հեղափոխություն արեցիր, բայց ահռելի աշխատանք կա անելու. Արամ Սարգսյան
Փաշինյանն իմ ընկերն է, ես ուզում եմ օգնել Նիկոլ Փաշինյանին, Արթիկում «Մենք» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց դաշինքի ցուցակը գլխավորող, «Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը:
« «Մենք»դաշինքն է ուզում դա անել: Դրանով օգնում ենք ոչ թե անհատին, այլ՝ երկրին», - ասաց Սարգսյանը:
Նա ընդգծեց, որ թեև Նիկոլ Փաշինյանը հեղափոխություն է արել ու դա գովելի է, բայց ամենևին էլ չի նշանակում, որ մարդուն պետք է անընդհատ գովել հեղափոխություն անելու համար:
«Իհարկե, ապրես, որ արեցիր, բայց հեղափոխությունից հետո ահռելի աշխատանք կա անելու, բազմաթիվ բացթողումներ ու թերություներ կան, որոնք պետք է ասել, բարձրաձայնել, քննադատել, որպեսզի կարողանանք շտկել: Եթե ուզում ենք մեր երկիրը երկիր դառնա, լավին լավը պիտի ասենք, վատին՝ վատը», - ասաց Սարգսյանը:
Վերջինս նկատեց, որ «Մենքը» պատրաստ է ճանապարհներ ցույց տալ իշխանությանն առ այն, թե ինչ քայլեր են անհրաժեշտ սխալները շտկելու համար:

Молодец, что сделал революцию, но предстоит выполнить огромную работу – Арам Саркисян
Пашинян мой друг и я хочу помочь Николу Пашиняну, заявил сегодня во время предвыборной агитации в Артике председатель партии «Республика», возглавляющий список блока «Мы» Арам Саркисян.
«Блок «Мы» хочет сделать это. Мы помогаем этим стране, а не личности», - сказал Арам Саркисян.
Он подчеркнул, что Никол Пашинян сделал революциюи это приветствуемо, однако вовсе не значит, что человека все время нужно хвалить за то, что совершил революцию.
«Конечно, молодец, что сделал, но после революции предстоит выполнить огромную работу, есть многочисленные упущения и недостатки, о которых нужно говорить, нужно озвучивать, чтобы суметь исправить. Если хотим, чтобы наша страна стала страной, нужно хорошее называть хорошим, а плохое – плохим», - заявил Арам Саркисян.
Он отметил, что блок «Мы» готов показать властям путь к тому, какие шаги необходимо предпринять, чтобы исправить ошибки.