Ապրես, որ հեղափոխություն արեցիր, բայց ահռելի աշխատանք կա անելու. Արամ Սարգսյան
Փաշինյանն իմ ընկերն է, ես ուզում եմ օգնել Նիկոլ Փաշինյանին, Արթիկում «Մենք» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց դաշինքի ցուցակը գլխավորող, «Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը:
« «Մենք»դաշինքն է ուզում դա անել: Դրանով օգնում ենք ոչ թե անհատին, այլ՝ երկրին», - ասաց Սարգսյանը:
Նա ընդգծեց, որ թեև Նիկոլ Փաշինյանը հեղափոխություն է արել ու դա գովելի է, բայց ամենևին էլ չի նշանակում, որ մարդուն պետք է անընդհատ գովել հեղափոխություն անելու համար:
«Իհարկե, ապրես, որ արեցիր, բայց հեղափոխությունից հետո ահռելի աշխատանք կա անելու, բազմաթիվ բացթողումներ ու թերություներ կան, որոնք պետք է ասել, բարձրաձայնել, քննադատել, որպեսզի կարողանանք շտկել: Եթե ուզում ենք մեր երկիրը երկիր դառնա, լավին լավը պիտի ասենք, վատին՝ վատը», - ասաց Սարգսյանը:
Վերջինս նկատեց, որ «Մենքը» պատրաստ է ճանապարհներ ցույց տալ իշխանությանն առ այն, թե ինչ քայլեր են անհրաժեշտ սխալները շտկելու համար:

We bloc ready to help the acting PM in correcting mistakes
Pashinyan is my friend and I want to help him, leader of Republic party Aram Sargsyan stated today during We bloc’s election campaign in Artik.
“We bloc wants to do it. We are helping not a person but a country,” Sargsyan said.
He stressed that though Nikol Pashinyan carried out revolution and it is worthy praising but it does not mean that a person must permanently be praised for conducting revolution.
“Of course, good for you, you did it. But there is a huge work to be done after it. There is a great number of flaws and shortcomings that must be voiced, solved. If you want our country to become a country, we should tell what is good and what is bad,” Sargsyan said.