ՀՅԴ-ական թեկնածու Բագրատ Եսայանն ինքնաբացարկ է հայտնել
ՀՅԴ ռեյտինգային ընտրացուցակով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու Բագրատ Եսայանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ինքնաբացարկի մասին.
«Սիրելի ընկերներ, բարեկամներ, ծանոթներ ու անծանոթներ։ Ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ անձնական պատճառներով ինքնաբացարկի դիմում եմ ներկայացրել Կենտրոնական Ընտրական Հանձնաժողովին, որն այսօր չեղյալ կհամարի իմ գրանցումը, որպես N4 ընտրատարածքում ՀՅԴ ռեյտինգային ընտրակարգով, ինչպես նաև ՀՅԴ համապետական ցանկով առաջադրված թեկնածու։ Պատճառները անձնական են, խնդրում եմ այլ մեկնաբանություններ չտալ։
Կարծում եմ՝ այդ ընտրատարծքում ՀՅԴ ցանկում ընդգրկված յուրաքանչյուր անհատ կարող է ըստ արժանվույն ներկայացնել կուսակցությունը», - գրել է նա։

Кандидат в депутаты от АРФД Баграт Есаян сообщил о самоотводе
Кандидат в депутаты по рейтинговому списку АРФ «Дашнакцутюн» Баграт Есаян сообщил на своей странице в Facebook о самоотводе.
«Дорогие друзья, родственники, знакомые и незнакомые. Хочу сообщить, что по личным причинам представил заявление о самоотводе в Центральную избирательную комиссию, которая признает сегодня недействительной мою регистрацию как кандидата в депутаты по рейтинговому списку АРФ «Дашнакцутюн» в избирательном округе №4, а также по пропорциональному списку партии. Причины личные, прошу другие комментарии не давать.
Считаю, что в этом избирательном округе любой включенный в список АРФ «Дашнакцутюн» кандидат может достойно представить партию», - написал Баграт Есаян.