«Հրապարակ». Մանվելը դեռ կալանքի տակ կմնա. Սեյրան Սարոյանի հանդիպումը Նիկոլ Փաշինյանի հետ ավարտվել է առանց արդյունքի
28/11/2018 09:23
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սեյրան Սարոյանի հանդիպումը Նիկոլ Փաշինյանի հետ ավարտվել է առանց արդյունքի՝ առողջական ծանր վիճակում գտնվող Մանվել Գրիգորյանը կմնա կալանավորված։ Մենք հետաքրքրվեցինք վարչապետի խոսնակ Արման Եղոյանից վարչապետի կողմից Սեյրան Սարոյանին ընդունելու մասին։ Նա ասաց․ «Վարչապետն օրվա ընթացքում աշխատանքային տարբեր հանդիպումներ է ունենում․ որոնց մի մասը լուսաբանվում է, մի մասը՝ ոչ»։ Սեյրան Սարոյանը, որ վարչապետի հետ հանդիպմանը մի քանի հարակից խնդիր էլ ուներ լուծելու՝ նաև իր և այլ զինակից ընկերների ապագայի մասով, մեկ շաբաթ առաջ վերադարձել է Մոսկվա։
Իսկ Ֆրանսիայից օրերս կրկին Հայաստան է ժամանել Գրիգորյանի օնկոլոգ բժիշկը՝ Նորբերտ Ավետյանը, որն օդանավակայանից՝ պայուսակով, ուղիղ մեկնել է «Երևան» քրեակատարողական հիմնարկ։ «Մանվել Գրիգորյանի վիճակը գնահատել է կրիտիկական, էպիկրիզի վերջում պահանջել է գրել՝ ազատություն Արցախի հերոսին», - ասաց գեներալ Մանվելի հայաստանյան բժիշկ Արտակ Մանուկյանը։
ԱԱԾ «մատյանում» գրեցիք դա ու Դուք էլ ստորագրեցի՞ք դրա տակ։ «Այո, ես էլ ստորագրեցի, բժիշկ Նորբերտը թելադրում էր, ես գրում էի, ինքը հայերեն չգիտի։ Ի դեպ, նա վերջին արտահայտությունը կրկնեց մի քանի անգամ»։ Բա ԱԱԾ-ն ի՞նչ ասաց։ «Որևէ բան չասաց․ մենք կոնսուլտացիայի էինք»»:

«Грапарак»: Манвел Григорян останется под арестом. Встреча Сейрана Сарояна с Николом Пашиняном не дала результата
28/11/2018 11:19
Газета «Грапарак» пишет, что встреча Сейрана Сарояна с Николом Пашиняном закончилась безрезультатно – находящийся в тяжелом состоянии здоровья Манвел Григорян останется под арестом.
«Мы поинтересовались у пресс-секретаря и.о. премьера Армана Егояна о приеме премьер-министром Сейрана Сарояна. Он сказал: "Премьер в течение дня проводит различные рабочие встречи, часть которых освещается, а часть – нет". Сейран Сароян, который собирался решить во время встречи с премьером еще несколько других проблем, также в связи со своей дальнейшей судьбой и будущим друзей-соратников по оружию, вернулся неделю назад в Москву», - отмечает издание.
На днях из Франции приехал в Армению врач-онколог Манвела Григоряна – Норберт Аветян, который прямо из аэропорта поехал в уголовно-исполнительное учреждение «Ереван». «Он оценил состояние Манвела Григоряна как критическое и потребовал написать в конце эпикриза – свободу герою Арцаха», - сказал армянский врач Манвела Григоряна Артак Манукян.
На вопрос, в «журнале» СНБ записали это, и Вы подписались под этим? «Да, я тоже подписал, доктор Норберт диктовал, а я писал, он не знает армянского языка. Кстати, последнее заявление он повторил несколько раз», - ответил врач. А что сказала СНБ? «Ничего не сказала: мы были на консультации, - сказал Манукян.