«Ժողովուրդ». «Ասֆալտին փռելը» մնում է հեղափոխության տրամաբանության մեջ. Կարինե Խոդիկյան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դրամատուրգ Կարինե Խոդիկյանը, որ 2008թ. մարտի 1-ի իրադարձություններից հետո որպես բողոքի նշան հրաժարական տվեց ՀՀ մշակույթի փոխնախարարի պաշտոնից, կարծում է, որ այսօր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախազգուշացումները «ասֆալտին փռելու մասին» միանգամայն տեղավորվում է հեղափոխության տրամաբանության մեջ:
«Սիրո և համերաշխության հեղափոխությունը չի ենթադրում «եղունգները կտրած», անփուշ գործելաոճ», - ասել է Խոդիկյանը՝ հավելելով, - Բարոյականության մասին բարձր խոսում են նրանք, ովքեր ոտքից գլուխ դրան դեմ են շարժվել: Ուրեմն «ասֆալտին փռելը» մնում է հեղափոխության տրամաբանության մեջ, բայց բոլոր գործողությունները պետք է կատարվեն արդարության լույսի ներքո»:
Միաժամանակ նա խոսել է այս ընթացքում մշակույթի ոլորտում հեղափոխության մասին` ընդգծելով, որ մշակույթի ասպարեզում վեց ամսում հեղափոխություն անել չի կարելի և չի էլ ստացվի.

«Жоховурд»: «Уложить на асфальт» остается в логике революции – Карине Ходикян
Газета «Жоховурд» пишет, что драматург Карине Ходикян, которая после событий 1 марта в знак протеста подала в отставку с должности заместителя министра культуры, считает, что сегодняшние предупреждения Никола Пашиняна – «уложить всех на асфальт» – вполне укладываются в революционную логику.
«Революция любви и согласия не предполагает беззубую деятельность, - заявила Карине Ходикян, добавив, - О морали говорят те, кто шел против этого. Посему "уложить на асфальт" остается в логике революции, но все действия должны выполняться в свете справедливости».
В то же время она обратилась к революции в сфере культуры за этот период, подчеркнув, что в сфере культуры за шесть месяцев нельзя сделать революцию, да и не получится.