Վիգեն Սարգսյանը Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում է բանավեճի
ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակի առաջին համար Վիգեն Սարգսյանը ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում է բանավեճի։
«Հաշվի առնելով, որ արդեն երրորդ օրն է ձեր քարոզարշավը կառուցում եք ժողովուրդը հանրապետականներով վախեցնելու վրա, խորացնելով հասարակությունը սևերի և սպիտակների կիսելու Ձեր արատավոր քաղաքականությունը, ինչպես նաև այն, որ քարոզչության ընթացքում թույլ եք տալիս ամենատգեղ և անվայել ձևով գռեհիկացնել ընտրական գործընթացը, պահպանելով ընտրություններին մասնակցող բոլոր կուսակցությունների 1-ին համարների Հանրայինում կազմակերպվող բանավեճին մասնակցելու հանձնառությունս, այնուամենայնիվ անհրաժեշտ եմ համարում առանձին երկկողմ բանավեճ ՀՀԿ – Իմ քայլ ձևաչափով` 1-ին համարների մակարդակով:
Առաջարկում եմ բանավեճն անցկացնել երեք հեռուստաալիքներով (հանրային և մեկական Ձեր և իմ ընտրությամբ), երկու հաղորդավարով (մեկական` Ձեր և իմ ընտրությամբ), 4–6 թեմաներով (կեսը Ձեր, կեսն էլ իմ ընտրությամբ), իրար հարցեր ուղղելու հնարավորությամբ: Հաշվի առնելով Ձեր գերծանրաբեռնվածությունը` բանավեճի օրվա ընտրությունը թողնում եմ Ձեր հայեցողության», - Facebook-յան իր էջում գրել է Վիգեն Սարգսյանը։

Vice chairman of the Republican party Vigen Sargsyan invites acting Prime Minister, leader of My Step bloc Nikol Pashinyan to debate.
“Taking into consideration the circumstance that you are building your campaign on frightening people with republicans, deepening your ill policy of dividing people into blacks and whites as well as allowing yourself to vulgarize the election process in the ugliest and improper manner, keeping my commitment to participate in the debate organized by the Public TV for the number ones in the parties lists, I consider it necessary to conduct a separate debate with the participation of number ones of My Step bloc and Republican party,” Vigen Sargsyan wrote in his Facebook page, offering to conduct debates by three TV channels (the one will be Public TV, the one chosen by Pashinyan and the other by Sargsyan), with two anchors, over 4-6 topics (selected equally) and with opportunity to address questions to one another.