Վանեցյանը հապաղում է կոռուպցիոն սկանդալի մեջ խառնված պատգամավորի գործով բացահայտումներ անել
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը դեռ մանրամասներ չի հայտնում՝ ով է պատգամավորը, որի մասին հայտարարել էր վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային ժողովում։
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Վանեցյանն ասաց, որ արտերկրից սպասում են փաստաթղթերի, որից հետո միայն մանրամասներ կհայտնեն։
«Երբ կարևոր փաստթղթերը ստանանք, տեղեկություն կհաղորդենք», - ասաց Վանեցյանը։
Մեր հարցին, թե ճի՞շտ են տեղեկությունները, որ իրավապահները սպասում են գործող ԱԺ-ի լուծարվելուն, որպեսզի հեշտ լինի անձեռնմխելիությունից զրկված պատգամավորին ձերբակալելը, Վանեցյանը պատասխանեց. «Ոչ, սպասում ենք անհրաժեշտ փաստաթղթերին»։
Քրեական գործի վերաբերյալ այլ հարցերի Վանեցյանը հրաժարվեց պատասխանել։
Նշենք, որ ըստ մամուլի հրապարակումների, խոսքը պատգամավոր Արամ Հարությունյանի մասին է։ Սակայն պաշտոնապես այդ տեղեկությունը չի հաստատվել։ Ավելին, ՀՔԾ պետը հայտարարել էր, որ այդ պատգամավորի վերաբերյալ քրեական գործ չկա հարուցված:

NSS director refuses to unveil name of MP engaged in big corruption case
National Security Service Director Artur Vanetsyan refused to name the MP engaged in the big corruption case earlier mentioned by acting Prime Minister Nikol Pashinyan at the NA.
Speaking to Aysor.am, Vanetsyan said they are waiting for documents from abroad, after which they will report the details.
“We will inform you after receiving the important documents,” he said, refusing to speak about the case anymore.
According to the circulating information, the MP is Aram Harutyunyan, former nature protection minister. The information has not been confirmed yet.